Son günlerde MSN’deki arkadaşlarım MSN ile ilgili eklentileri soruyorlardı.Ben de tek tek cevap vermek yerine burdan bir misillemenin daha doğru olacağını düşünüyorum.Live MSN ile artık herşey daha farklı bunu hepimiz biliyoruz.Dolayısıyla da eski eklentiler Live Messenger’da çalışmayabiliyor.Şimdi birkaç yararlı Live Messenger eklentisini sizlerle paylaşayım.

Çoklu Oturum Açma

Önceden de kullandığımız hoş eklentinin yeni daha doğrusu Live messenger’a uyarlanmış sürümü.”Yama” adındaydı eski sürümünün adı.Kurulum gerektirmiyor.Programı bir yere kaydedin.System Try’daki MSN simgesini ve MSN ile ilgili herşeyi kapayın.Bunları yaptıktan sonra dosyayı açıp ayarları kendimize göre uyarlayıp uygula diyoruz.Eğer Sytem Try’daki MSN simgesi görünüyorsa hata verebilir.

Eklentiyi indir

MSN Plus Live

MSN Plus’ı mutlaka duymuşsunuzdur.MSN’nin en önemli ve en güzel eklentisi bana göre.Hani otomatik cevaplama, kendi oluşturduğumuz durumu gösterme (uyuyorum gibi) ve bunlara benzer eşsiz özellikler sunan paketin Live sürümü

Eklentiyi indir

Türkçe Dil Dosyası indir

Türkçe dil dosyasını C:\Program Files\Messenger Plus! Live\Languages dizinine atıyoruz.Sonra MSN’yi yeniden başlatıp Plus’ın dil seçeneklerinden Türkçe’yi seçiyoruz.

Avatarları Slayt Halinde Gösterme

Hani şu MSN’de görüntü resmimiz varya.Onu ve başka belirlediğimiz resimleri orada sıraya sokarak slayt şeklide değiştirerek görüntülüyor.Çok hoş bir eklenti.

Eklentiyi indir

Açılan Konuşma Penceresinden Haberdar Olma

MSN Discovery’nin içinde bulunan bir özellikti bildiğim kadarıyla.Bunu eklenti haline getirmişler.Mesela birisi bizim için bir konuşma penceresi açtığı zaman birşey yazmasa bile onu haber veriyor.Hem hoş hem de nahoş karşılanabilecek bir eklenti :D.

Eklentiyi indir

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

8 comments

ilgi alanıma girdin bak =)

Eklentilere + olarak;

Messenger Air Live

programramı ekleyebiliriz. Ayrıca MPlus Live eklentisi olarak Screenshot Sender v4’ü de unutmayalım. Evet, bu konuda ukalayım, biliyorum 😀

merhaba,

konuşma penceresi açıldığını gormek amacıyla yukarıdaki dosyayı yükledim ama açmak için şifre soruyor.ne yapmam lazım?? yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

slm ben msn live yükledm bütün eklentileriyle beraber ama sürekli hata veriyo oturumu açtıktan sonra hemen kapanıyo :(:(:(:(:(

Bir cevap yazın

*