Uykulu gözlerle bilgisayarın başına geçmek gerçekten çok ilginç bir duygu. Özellikle çalışanlar yok mu? Onlar daha da ilginç. Dişican grupları daha uyanmamıştır ancak mutlaka MSN’de “günün dedikodusu” eylemini gerçekleştirebileceği bir arkadaşı vardır. O da yetmez gidip “Hürriyet Kelebek” ve türdeşlerini okur 🙂 Ya biz kişicanlar, sanki dişicanlardan bir farkımız var. Mesela kendimden örnekleme yapacak olursam sabahın köründe MSN’e giriyorum ve her sabah Serhat orada beni bekliyor 🙂 Selamlaşmamız akıllara zarar zaten ona hiç girmek bile istemiyorum. MSN’de sohbet yaptıkdan sonra doğru Fanatik gazetesinin spor başlıklarına gözatarım ki bu durum birçok kişican kullanıcının aynasıdır. Bir de rüyasında benim gibi bilgisayar görenler vardır. Biz kendimize bir isim bulamadık, siz gereken ismi yazarsınız bi zahmet 🙂

Dün büyük bir başarı örneği göstererek kurduğum Ubuntu’yu etkisiz hale getirdim 🙂 Sorun çözünürlüktü, forumlara ve ilgili mercilere ilettim problemi. Gelen cevapların bir tanesini dennedim, restart yaptım, yapış o yapış bir daha açılmadı. Gece rüyama bile girdi ama çözümü ile birlikte olduğu için sevindirdi beni. Sabah kalkıp rüyamdaki olayı denedim ve oldu. ilginç bir insan olduğum yeniden kanıtlandı. Ha oldu derken sadece masaüstümü yeniden açabildim, çözünürlük problemi devam etmekte.

Bir de polis durdurunca ödü patlayan ne kadar çok gencimiz var? Şehir içinde motorsiklet ile geziyorsanız bazı riskleri de gözünüze almanız gerekiyor. Mesela kaskınız yoksa ya da ehliyet, diğer belgeler mevcut değilse kesinlikle ara sokaklardan gitmelisiniz. Ana caddede her köşe başına monte edilmiş bir polis amca görebilirsiniz. Hatta görmekle kalmaz onun tarafından durdurulsunuz. Şu güne kadar pek çok defa durdurulmuş bir kişi olarak tecrübeye dayanarak konuşuyorum 🙂 Her seferinde ehliyet, ruhsat yanımda olmasına rağmen karpuzu andıran görüntüsü ile kaskı takmak zor geliyor. Zor gelince polis amca durdurup tak bakim onu diyor. Ya ben? Evet takıyorum ama ilk köşede tekrar çıkarıyorum. Çünkü hava sıcak anacım, onu takalım da bitlerimiz sıcaktan fenalık mı geçirsinler? Korkak gençlerden bahsediyordum yarım kalmasın onu da anlatayım. Polis durdurduğu anda gençler ya tanıdık polis babasını, amcasını vs. arar, ya da bir yerlere ulaşmaya çalışır. Bir de polis amcalara yalvaranlar vardır ki oturup bir kenara çekirdek çıtlatarak izlenesi türden.

Artık kendimi internet alemine feda ediyorum bütünlemelere kadar. Bütünlemelere bir veya iki dersten kaldım sanırım 😀 O zamana kadar bol bol makale, sitemde bazı iyileştirme çalışmaları, bazı tema çalışmaları ve dahasına şahit olacağız hep birlikte. Evet şimdi kahvaltı vakti, bilgisayarın başına uykulu uykulu geçince kahvaltı arada kaynayıveriyor 🙂

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

2 comments

Bu aralar formdan düştün sen sabah 6 da giriyorum yoksun piyasada beni yanlız bırakıyorsun ayıp oluyo:D

Bir cevap yazın

*