Ülkemden insan manzaraları devam ediyor.Ankara’da bulunan bir yayınevi KPSS ‘ye yönelik soru kitapçığında enteresan sorular sormuş.Kurtlar vadisinden ilham alınarak hazırlanmış bir kaç soruyu deneme sınavına giren ahaliye yöneltmiş.Sorular aşağıda buyrun.

Polat Alemdar, Leyla’dan bir hatıra olsun diye burnundaki hızmayı almıştır. Uzun süre geçtikten sonra, bir gün altın hızmayı saklayıp da unuttuğu yerde bulan Polat Alemdar, bu acı hatırayı hatırlayıp, ağlamaya başlamıştır.
Polat Alemdar için altın hızma tepkisel koşullanmadaki hangi iki uyarıcının yerini almıştır?
A)Doğal uyarıcı-nötr uyarıcı.
B)Nötr uyarıcı-koşullu uyarıcı.
C)Koşulsuz uyarıcı-doğal uyarıcı.
D)Şartlı uyarıcı-doğal uyarıcı.
E)Nötr uyarıcı-şartsız uyarıcı.

Devlet görevlisi olarak mafyanın içine sızan Polat Alemdar, yardımcısı Memati’ye düşmanları Avukat Nizamettin’in ve Kılıç’ın kellelerini alması ve kendisine getirmesi için emir vermiştir. Memati bu görevi yapınca Polat ona bir BMW X5 hediye etmiştir?
-Yukarıdaki metinde istenen davranış nedir?
A)Memati’nin Nizamettin’i ve Kılıç’ı öldürmemesi.
B)Memati’nin Nizamettin’i ve Kılıç’ı olumsuz pekiştirmesi.
C)Memati’nin Nizamettin’i ve Kılıç’ın kellelerini getirmesi.
D)Memati’nin BMW X5’i alması.
E)Memati’nin BMW X5’i almaması.

-Süleyman Çakır’ın kendini öldürmek isteyen kişiyi öldürmesi ölen kişinin ailesi için ne anlama gelmektedir?
A)Ceza.
B)Pekiştirme.
C)Karşılık vermeme.
D)Genelleme.
E)Tepki.

-Süleyman Çakır’ın hapse mahkum edilmesi nedir?
A)Ceza.
B)Pekiştirme.
C)Karşılık vermeme.
D)Genelleme.
E)Tepki.

Sorular bunlar ama benim merak ettiğim bazı şeyler var.Acaba sınav çıkışı kaç kişi öldü.Kendisini Polat Alemdar zannedip sınavdan dışarıya kasıla kasıla yürüyenlerin sayısı kaç?Memati BMW X5’i almış mıdır?Almadıysa sebebi nedir? 😀

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

6 comments

Sorular gayet etkileyici.Gelelim seninkilere.Çıkışta ölenlerin sayısı henüz belli değil.Kasılarak yürüyenlerin sayısı da oldukça fazla.Sonuncu sorunun cevabı da; korkma o arabaya kimse dayanamaz bana gelseler bir şehri yok et deseler seve seve yaparım :D.Yani cevabım almıştır.

ortak bunlar benlik şeyler deil.en nefret ettiğim şeyler bunlar .onun için ben senin yapyığın bu işlerden dolayı tebrik ederim
…….umarım bu konuda en üst seviyeler gelirsin……

Bir de bakmışsınız ÖSS’de soruyorlarmış buna benzer şeyler :).Hamdiciğim senin sorulara gelince ilk ikisi yanıtsız ama sonuncu soru is kesinlikle almıştır ve kelleleri teslim etmiştir.Ve sonra demiştir ki “kim olsa aynı şeyi yapardı” 😀

ÜLKEMİZDE BU TÜR DİZİLER YAYAINLANDIKÇA DAHA AKLIDA ÇOK SORULAR KALACAKTIR.EĞİTİM SEVYESİNİN DÜŞÜK OLAN Bİ TOPLUMDAN DAHA FARKLI NE BEKLEYEBİLİRDİNİZKİ? HADİ BAKALIM KOLAY GELSİN

Çok saçma olmuş.Madem böyle birşey soracaklardı gündemde daha ne filmler var onlardan sorsalardı ya.Ama senin sorunun cevabını vereyim.Kişiler hakkında fikrim yok 🙂 ama memati arabayı almıştır.

Valla Mematiyi bilmiyorum ama sen olsan alırdın koleksiyon yapardın heralde 😀

Bir cevap yazın

*