Son günlerin gözde durum güncelleme servisi Twitter’a ünlülerden dolayı akın eden kullanıcıların ilk girdilerine dair bir mevzu açılmıştı FriendFeed’de. Birçoğunun ilk mesajı “ee ben hiçbişey anlamadım Twitter’dan” olan bu tür kullanıcılara bir alternatif de özlü söz, şarkı sözü yazanlar oluyor. İşte tam bunlar üzerinde dönüp dururken kendimin ilk mesajını merak ettim. Bunu sağlayan birkaç tane servis var. En sağlıklı çalışanı ise My Tweet 16.

Kullanıcı adını yazarak ilk 16 girdimizi gösteren servis ücretsiz ve oldukça güzel. Benim ilk gönderimi merak edenlere cevabım ise Serdar Ortaç’ın şarkısı olacak (:

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

5 comments

Aaa bu süpermiş Hamdi. Çok teşekkürler. 🙂 Ben de nostalji yapmış oldum sayende. 🙂

daha iki gün önce kafama takıldı “more” “more” diye diye indim buldum ilk tivitimi. şimdi kafama tüküresim geldi bu servisi görünce. şak diye çıkardı ilk 16yı yahu.

Çok yararlı bir online servis.Kendi ismimi arattım,çok ilginç… :)) İnsan geçmişe bakınca şaşırıyor,o zamanlar amma da küçükmüşüm.. 😀

Bir cevap yazın

*