Twitter için servisler gün geçtikçe çoğalıyor. Bunlardan en sonuncusu belki de forumların imza kısmında kullanıcıların durumlarını gösterebilmelerini sağlayanıdır. Aslında kullanış olarak da belki birçoğumuzun en çok işine yarayacak bir servis.

Twitter Signatures ismindeki servise girip kendimize uygun olan bir resim seçiyoruz. Twitter durumumuz bu seçeceğimiz resmin üzerinde yazılı duracaktır. Gerçekten çok eğlenceli resimler bulunuyor. Resmimizi seçtikten sonra resimlerin altında bulunan kutucuğa Twitter kullanıcı adımızı yazıyoruz.

Servis şifre ve üyelik istemiyor. Bilgileri ise kendine özel geliştirdiği RSS sisteminden çekiyor. Mantığı çok hoş. Kullanıcı adımızı girip “submit and get code” butonuna basıyoruz.

Karşımıza üç tür kod çıkacaktır. Kendimize uygun olanı seçip forumlarda istediğimiz gibi kullanabiliyoruz.

Servisin tek sorunu şu anda Türkçe karakterleri tanımıyor olması. Belki Türk kullanıcıların fazlalaşmasıyla ilerleyen günlerde ona da çözüm bulunacaktır. Bence faydalı ve yaşamını devam ettirebilecek Twitter servislerinden birisi.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

3 comments

uygulama güzel yanlız türkçe sıkıntı olması uygulamayı bizim gözümüzde bitiriyor..

@emre tasarım konusunda biraz daha çalışır daha kullanışlı bir hale getirirsen tadından yenmez.

Bir cevap yazın

*