Son günlerde Türkiye liginde yaşanan gelişmeler ile ilgili uzun zamandır birşeyler yazmak istiyordum çünkü son günlerde spor camiasında adı “spor” kelimesi ile yanyana gelmeyecek isimlerin yer alması hatta bunların açıklama yapması ve o da yetmezmiş gibi haddini aşıp insanların şeferlerine dil uzatanlardan oldukça rahatsız oldum. Takımımızın son günlerde aldığı puanlar ve Fenerbahçe’nin kaybettiği puanlar sanki kasıtlı yapılıyormuş, içeriden bir  el ile yönetilip o puanlar Fenerbahçe’nin aleyhine yazılıyormuş gibi ortalıkta ifşa ediliyor. Bunlara oldukça canım sıkılıyor ve nerede spor haberi görsem hemen kapatma isteği doğuyor içimde. Halbuki bu kadar sıcak bir ligimiz varken neden birkaç kendini bilmez yüzünden mahvediyoruz?  Ne gerek vardı Fenerbahçe’nin dün çıkan kararlardan sonra bu kadar ceza almasına? Başkana 1 yıl ve para cezası, o az önce bahsettiğim “Ali Koç” 2 yıl ve para cezası teknik direktör 1 maç… Böyle uzayan giden bir listeye neden ihtiyaç duyduk acaba? Bu olayda suç Beşiktaş’ın mı, Fenerbahçe’nin mi, Federasyo’un mu yoksa hergün ortalığı kızıştıran basında mı?

Yukarıda belirttiğim sözleri söyleyen Fenerbahçe camiasında yer alan Ali Koç’du. Ali Bey, kupa maçından sonra çıkmış “şerefsizler, onursuzlar” diye açıklama yapmıştı. Sonra da sözü Beşiktaş’a söylemediğini dile getirmiş ve pişman olduğunu belirtmişti. Ama iş işten çoktan geçmişti Ali Bey. Hiç kimsenin kamera karşısına geçip kimsenin şerefine dil uzatmasının hakkı yoktur. Hele ki siz bir yöneticiyseniz daha da dikkatli olmanız gerekirdi. o lafları Beşiktaş, Federasyon ya da normal bir kişiye ediyor olmanız hiç mi hiç yakışık alan bir hareket değildi. Onu geçtik ya ortaya atılan iddialara ne demeli. Neymiş şike varmış. Fenerbahçe bu durumda ligden çekilirmiş. Hmm, güzel o zaman hadi çekilin bakalım. 24 milyon küsur Fenerbahçeli taraftar sizi yaşatır mı? Fenerbahçe olarak arkanızdan onlarca laf edilmez mi? Bir dahaki sezonda hangi yüzle çıkmayı planlıyorsunuz böyle bir durum karşısında karşılaşmalara.

Hadi diyelim ki şike var. O zaman bu şike sizin evlere şenlik şampiyonluk günlerinizde de mevcuttu. Neden o vakit sesiniz çıkmıyordu? Zaten şike varsa ben de istemiyorum öyle şampiyon olmayı bir BEŞiKTAŞLI olarak. Puan kaybettim diye bir yerlere saldırmanın, insanlara dil uzatmanın, ligden çekilirim diye tehdit etmenin akla yatkın bir boyutunu göremiyorum. Çünkü aynı durumda sadece birkaç sezon önce kendileri vardı. Beşiktaş 11 puan önündeydi ve sonra Fenerbahçe arkadan yetişip şampiyon olmuştu.

Şimdi bu spekilasyonlar olmasaydı da “ne güzel, ne çekişmeli bir sezon geçiriyoruz” diyebilseydik. Ama maalesef olmuyor. Türk futbolu adına üzücü şeyler duyuyoruz, görüyoruz. Kendi takımımın maçlarını bile takip etmiyorum bu yüzden. Acaba şampiyon olursak sevincini yaşayabilecek miyim bunu düşünüyorum. Sanırım böyle bir soruya karşılık cevabım da hayır olacak. Çünkü Türk futbol camiasındaki güya büyük olan ama oldukça küçük zihniyete sahip insanlar sayesinde sezon zehir oldu.

Son değineceğim de Türk basını… Ortalığı kızıştırmak adına ellerinden gelen çabayı gösterdikleri için tebrik ediyorum. Başardılar ve ortalığı daha da kızıştırıp Fenerbahçe’nin bir dünya ceza almasını sağladılar. Yanlış anlaşılmasın, ben bir Beşiktaşlıyım hem de en koyusundan ama aynı durumda yani ağır cezaya mahrum kalan tarafta Beşiktaş da olabilirdi, Galatasaray da… Burada anlatmak istediğim basının ilginçliği.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

5 comments

G.Saray’lı olarak beni diğer takımlar ilgilendirmez.Ben sadece tuttuğum takımın durumuna bakarım.Eğer şampiyonluk için son dakikaya kadar mücadele ederlerse benim için yeter.

Futbolla ilgilenmem fazla açıkcası ama GSliyim ve GS aksesuarları çok hoşuma gidiyor:) Taraftarlık en çok kızlarda işe yarıyor:)

Kayseri – BJK kupa maçında liglerin perdesi kalktı. Kim ne yaptı bu zamana kadar her şey açığa çıktı. Fenerbahçeli yöneticilere tavsiyem. En azından bi kayınçolarını fedarasyona sokmaları. istediğin kadar adamlara hakettiklerini söyle. Ondan sonra suçsuz olursun.

Bir cevap yazın

*