Kendilerine bugüne kadar güvenmiş biri olarak son dönemde yaşadıklarımız tam bir kabustu. 2007 yılında mağazamızda 3 müşterimize sattığımız Toshiba ürünleri (notebook) 2. yıllarına az kala çeşitli yerlerinden arıza verdi. İlk müşterimiz yalaşık 3 ay Toshiba merkezinden gelecek bir haber için bekledi. Firma o kadar ciddiyetsiz ki müşteri defalarca aramasına rağmen bir yetkili ile görüşememiş. Neticesinde biz girdik devreye aracı olarak bir haber alabilmek için. aynı şeylere biz de maruyz kaldık. Şimdi ne oldu, müşterinin sorunu hala çözülmedi bekliyor, arada biz kaldık, Toshiba ise biz şöyleyiz biz böyleyiz diye ahkam kesiyor. Kendilerine internette birşeyler yazacağımı söyledim beni ciddiye almadılar. Eğer destek olmak isterseniz bu yazıyı olduğu gibi kopyalayıp kendi blogunuzda yayınlayabilir, kendi düşüncelerinizi de ekleyebilirsiniz. Ayrıca Toshiba markalı bir ürün alma fikriniz varsa kesinlikle değiştirip başka bir markaya yönelin.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

1 comments

Toshiba asla. Açıkcası şimdiye kadar tek bir marka notebook kullandım ve onuda 4 sene kullandım. Sonunda benim kullanım yoğunluğuma dayanamadı. Ama bu sure zarfı içinde bir kez servise yolladım ve başka bir şehirde olmama rağmen tam 6 gün içinde ürün sorunları giderilmiş olarak gönderildi. Hatta öyleki ürünü kargoya vermeden önce teknik servis ekibinden bir kişi arayarak yaptıkları çalışmayı anlattı ekstra istediğim bir şey olup olmadığını sordular. Belkide benim şansım yaver gitti. Ama çok ilgili bir yetkili servisti. Ancak Toshiba, HP gibi markalar satış sonrası destek konusunda çok zayıflar.(Bu iki marka ile benzer sorunlar yaşadım o nedenle ikisini belirtiyorum) Doyuma ulaşan firmaların hepsinde bu var.

Umarım sorunları(nız) bir an önce çözülür ve sizde müşterilerinize mahcup olmazsınız. Çünkü genelde bu durumda satış yapan kişi müşteri gözünde sorunun çözümüdür.

Bir cevap yazın

*