Yeni bir yıldan tüm okurlarıma merhaba. 2013 yılı sosyal ağlar ve teknolojik ürünler açısından oldukça agresif geçeceğe benziyor, bunları hep birlikte izleyeceğiz. Bu yazımda izlediğimiz televizyon programlarını aynı bulunduğumuz yerleri etiketlediğimiz Facebook ve Foursquare gibi “check-in” yapmamızı ve takipçilerimizle paylaştığımız tivilog‘a kısaca göz atacağız.

Tivilog’a Facebook hesabımız ile üye olabiliyoruz. Ardından kullanıcı arayüzünde bulunan arama kutusundan izlediğimiz programın adını aratıyoruz. Seçimimizi yaptıktan sonra program ile ilgili sayfa açılıyor. Bu sayfada diğer kullanıcıların program ile ilgili yorumlarını ve kimlerin programla ilgili “check-in” yaptığını görebiliyoruz. Eğer Twitter veya Facebook hesabımız ile tivilog bağlantısı kurulmuşsa “check-in” yapıp hesaplarımızda paylaşabiliyoruz.  “Check-in” yapıldıktan sonra rozet ve puanlar da kazanabiliyoruz.

Ekran Alıntısı

Servisin şu anki eksiklerinin en başında mobil uygulamalarının bulunmaması geliyor.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

Bir cevap yazın

*