TTnet, internetten sağladığı televizyon hizmetini biraz daha geliştirerek geçtiğimiz günlerde “Tivibu Ev” olarak lanse edilen yeni servisini duyurdu. Tivibu Ev ile bilgisayardan aldığımız televizyon izleme hizmetini evimizdeki televizyonlarımızdan almamızı sağlıyor. İçinde HD kanalların da yer aldığı çok sayıda televizyon kanalını barındıran hizmetin üç tane de farklı paketi bulunuyor. Şimdi bu hizmetten nasıl yararlanacağımıza ve çalışma mantığına birlikte bakalım.

Öncelikle Tivibu Ev hizmeti için yüksek hızda internet gerekiyor. Hatta HD yayınları da almak istiyorsak 12 mbps üzerinde bir internet hızını alıyor olmamız gerektiğini hatırlatayım. Müracaat işleminden sonra “setup box” dediğimiz bir cihaz bize TTnet tarafından veriliyor. Bu kutuya modemimizden bir kablo ile bağlantı kuruyoruz. Bu cihaz da gelen sinyali görüntüye dönüştürüp HDMI kablo ile bağladığımız televizyona aktarıyor. Aşağıdaki şekli biraz daha anlaşılabilir olması için hazırladım:

Tivibu Ev’in şu anda üç tane paketi bulunuyor:

  • Başlangıç paketi; 5 HD olmak üzere toplam 79 kanal 9,90 TL
  • Standart paket: 10 HD olmak üzere toplam 106 kanal 19,90 TL
  • Standart Plus Paket: 10 HD olmak üzere toplam 106 kanal ve 10 adet kirala-izle film hediye 29,90 TL

Belgesel, spor, eğlence, haber, yerli, yabancı bir çok kategoride kanal bulunuyor. Ayrıca NTV Spor gibi kanallarda maç izlerken şifre sorunu ile de karşılaşmıyoruz. Şu an yaşayabileceğimiz tek sorun internet hızına bağlı olarak görüntüde donmalar olacaktır. Bunların da ilerleyen günlerde aşılacağını tahmin ediyorum.

Son olarak, telif hakkını ödeyerek Lig TV, Avrupa Ligleri ve İngiltere Premier lig gibi platformlardan gösterilen spor kanallarının ve diğer kategorilerdeki kanallar ile de anlaşma imkanı olursa -tabi bunu ücrete yansıtarak- harikulade bir hizmet olacağını söylemek mümkündür.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

15 comments

Gerçekten güzel hizmet ama hala çok pahalı üstelik hizmet alabilmek için 16mbs hızına geçtik diyelim 50gb adil kullanım kotası var. E tv burdan izleniyorken o kotadan gidiyormu ? Birde internette ağırlaşma olmazmı onuda test etmek lazım.

Asıl beklediğim şey internet tv ev tlf cep tlf = xxx lira bir kampanya olmasıdır. Böylece bütün planınımızı yaparak ihtiyaç duyduğunuz paketi alır sonra şu geçti bu göçtü derdine kapılmayız.

Ama kimbilir ne zaman olur bu dediğim 🙂 Sahi olurmu ?

Cep telefonları için de ilerleyen günlerde bir hizmet sunacağını duyuyoruz, biliyoruz. Paket fiyatları aslında uygun sayılır şu anda ama internet hızı ve kotası işi biraz bozuyor. Onu da aşarlar mutlaka.

TTNET ilk etapta internet hizmetini layikıyla yapmadan böyle yeniliklere el atması komik. 8Mbit hatla video sitelerindeki dandik flv videoları dona dona izlerken HD filmleri vs. nasıl izletecekler çok merak ediyorum.

Teledünya hala daha avantajlı, temel paketinde 112 kanal var, 5 tanesi hd 😛

Ben hd sinema paketiyle beraber aylık 17tl ödüyorum. Öyle hd yayın almak için 12mb gibi internet bağlantı hızı ihtiyacım da yok.

Böyle bir durum söz konusu ise zaten astarı yüzünden pahalıya geliyor. 16mb kotalı 33tl miş, kotasız da 59tl. Allah bilir, tivibu ile seyrettiğiniz filmler aylık internet kotanızdan götürüyordur.

telefon alcaz 10-20 tl hiç kullanmasak para ödücez telefona telefon olmasa internet alamıcaz internet almasak tivibu alamıcaz ha bide internetin pahalısından alcaz hd görüntü felan için telefona para öde internete para öde tivibuya para öde ulna ne çakal adamlarsınız siz enayimi var lan sizin karşınızda

Tivibu yu uzun süre kullandım. 1 mps internet ile oldukça kaliteli bir şekilde seyrettim.Tavsiye ediyorum.

Zaten 1 ay boyunca kotanın ucuna dayanıyosun, bir de bunu bağlatırsak kotayı geçer ki sınırsız paket almak lazım o da 50 tl. , 10 lira da başlangıç paketi kaktırcaklar etti mi 60 lira, HD kanalı izleteceğinden bile şüpheliyim enayi mi yok geri al izle seç izle kandırcak insan çok …

tivibu hizmeti sitelerinde de belirtildiği üzere kotaya etki etmiyor en ucuz net paketiylede abone olabiliyorsunuz…

Tivibu aldığımda lig tv de maçları seyredebilirmiyim en üst pakete üye olsam , bununla ilgili msj yazarmısınız ..

türktelekom ve ttnet in hergeçen gün yeni bi alt çalışması olduunun ısbatıtır aypi tivibu bu hizmet tanıtılması için gayet güzzel imkanlar sunulmuştur kişi bir ay ücretsiz kullanıyo bu hizmetten yararlanması içinde herhangi bi tahadüt vermme den ve bu arad da yorum yapmış olan bazı arkadaşları bilgilendireyim herhangi bi kota etkilemesi yoktur ttnet bayilerine giderek öyrenmelerine yardımcı olurlar arkadaşlar

TTNET ilk etapta internet hizmetini layikıyla yapmadan böyle yeniliklere el atması komik. 8Mbit hatla video sitelerindeki dandik flv videoları dona dona izlerken HD filmleri vs. nasıl izletecekler çok merak ediyorum.

Ben 3 bir arada uyesiyimde bana tivi bu gelmedi telefon internet oldu sadece tivi bu gelmedi o gelirmi gelmezmi gelirse kac ay kac gun sonra gelir ogrenebilir miyim cevapi mi hemen cevaplarsanniz sevinirim…

Ti vi bu internet kotanızı kullanmıyor sadece internet olması yeterli. Bunun yanında 6 gb hız ile sd yayınlar iyi çalışıyor. Plus paket almazsanız pek anlamı yok ama plus paket alırsanız başka platforma dönemezsiniz tekrar çünkü istediğin şeyi istediğin zaman seyretmek gibisi yok. Hd ye de çok takılmayın derim.

kesinlile tavsiye etmem arkadaşlar. çok problemli bir sistem. 8mbit internet ile dona dona seyrettik tv yi bazen kumanda algılamadı bazen tv geçişleri çok yavaştı. bazen götüntülerde kristallenme oldu. filmleri izleme zaten ızdırap. anlayacağınız. bir kaç kere teknik destek aldık gelenler bir şey yapamadı oldu dediler. modemi değiştiler yine olmadı. bizde komple geri verdik. anlayacağınız ne para bakımından nede alt yapı bakımından kesinlikle uygun bir çözüm değil:

şim abicim ben 19.30 luk tivibu aldım hd ler acık degıl nasıl bı tivibudur anlamıs degılı tek bızmı enayıyız yanı he acıklama beklıyorum sızden….

Bir cevap yazın

*