Son bir kaç gündür internette ve gazetelerde Telekom’un yaptığı indirimden bahsediliyor. indirim çerçevesine ise sadece yeni abone olacaklar giriyor. Aylık 29 YTL yerine 14 küsur YTL ödenecek, bir modem verilecek ancak 24 ay bağlantı yaptırma koşulu ile. Bu iş filmlerde gördüğümüz kötü adamların stratejisine benziyor aslında. Önce hoş görünüyor insanın gözüne ve abone yapıncaya kadar cazibedar bir davranış sergiliyor. Ya abone olduktan sonra? işte ordan sonrası işkencelerle dolu. Gecenin bir vakti internette önemli bir işiniz için araştırma yaparken bir anda internet gider. Bu da yetmez gibi bağlantı denilen hızda olmaz. O da yetmiyorsa teknik destek hattını aradığınızda mutlaka bakım yapılıyordur ADSL hatlarına.

Bir de işin ilginç yönü indirimin mevcut aboneleri kapsamıyor olması. indirim duyrulduğundan beri tepki çeken Telekom’un yetkili isimlerinden birisi yaz boyunca indirimlerin devam edeceğini söylemiş sus payı olarak. Tabi ki inanmadık. Çünkü telekom bu güne kadar ne söylediyse hiçbiri yerine gelmedi. internet hızlanacak dediler aksine daha da yavaşladı. Özellikle son iki haftadır internet günde sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa gidiyor, yaklaşık bir saat sonra geliyor. Yani Telekom; “biz yaz boyunca abonelerimizi öpeceğiz, ilk öpücüğümüz de bu indirim kampanyasıdır” gibi birşeyler demek istiyor.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

8 comments

Katılıyorum..
Bir de evden bağlandığımda normal telefonun ahizesini kaldırdığımızda internet gidiyor.
Bu sanırım birkaç arkadaşımda daha oluyormuş.

Anlamıyorum

Bir sürü adsl hizmeti veren kurum var
bu kadar şikayet edeceğinize
değiştirsenize

bitsin bu timsah gözyaşları

🙁

ribtsodv senn ifla olmasssın biişiye ters yorum yapacaksan önce bilmelisin o konuyu …

Türkiye de TTNETDEN BAŞKA ADSL HiZMETi VEREN KURULUŞ YOOOOK!

şirket değişse ne fayda, tüm alt yapıyı türk telekom sağlıyor.
mahkumuz onlara.

h5n1 kardeşim bence biraz daha araştırma yapman gerekiyor sanırım

takıldığın yer olrsa yardımcı oluruz

ribtsod

Biraz aslında sen araştırma yapsan.. 🙂 Türkiye TTNET altyapısı ile hizmet veren şirketlerle dolu…:) En basiti süperoline den adsl hizmeti al.. eğer ttnet sana adsl hizmeti sağlamıyorsa süperonline hiç sağlamaz… eh sonuçta adsl altyapısını ttnetten alıyor… bir tek yurt dışı çıkışında ttnet artı kendi uydu çıkışları vardır ama sorun çıkışlarla ilgili değil altyapının bakır tellerle olması ve o sistemlerin sanırım modası geçmiş bir yanı var… çok fazla kullanıcı demek eskiyen router ( yanlış yazmışşam kime ne 😀 ) ların şişmesi tıkanması ve bir restlenmesi demek.. o zaman oraya bağlı kullanıcıların netten düşmesi demek.. birde insanlar artık adsl son damlasına kadar sömürüyor ve trafik ianılmaz artıyor… bir gün o bakır tellerde isyan edecek ama ne zaman 😀 … neyse çok uzadı laf… asıl amaçım bu yazıyı yazan h.hamdi kardeşimi tebrik etmek ve bu tür yazılarla tüm internet kullanıcısını bilgilendirmek olmalı diye düşünüyorum… En kısa zamanda bedne bir yazı yazmayı düşünüyorum..

bütün hepsi ttnet hizmetini kullanıyor zaten sadece adı değişiyor smile’a falan bakarsak anlarız tarifeler tamamen aynı bi rekabet yok eğer kendi altyapısı olsaydı en azından hepsi bizi sömürmezdi

2048/6gb kotalı tarife yapılıp fiyat 29 ytl olmadıkça sloganımız hep aynı telekoma …………………………………………………………………….:C :C :C

Sayın Ekrem,

Bilgi yanlışlığın yok ama bilgi eksikliğin var. Çok yakında medyadan takip edersiniz

Bir cevap yazın

*