Hep diyorum şu Alanya’nın huyundan mıdır suyundan mıdır bilmem insanları çok acayip? Alanya Belediyesi tarafından caddeleri izlemek amacı ile güzel güzel kameralar döşenmişti sağa sola. Bu kameraların görüntüsünü de internet üzerinden izleyebiliyorsunuz. Buraya kadar gayet güzel. Ancak bu olayı abartıp iletişim aracı olarak kullananlar var. Memleketindeki bir tanıdığına telefon açan ve sonra kameranın karşısına geçip gülümseyen bir aile gördüm geçen gün gazetede. Bu aile için denecek tek söz var “kimin umrunda teknoloji”. Bundan sonra haftanın belli günleri ben de oraya gidip canlı canlı kendimi göstereceğim :D. Yalnız bu kamera olayı bazı durumlarda çok hoş olmayabiliyor. Mesela kız arkadaşınız ile yürüyorsunuz ve o anda kız arkadaşınızın babası kamerayı canlı canlı izliyor. Sonunu ben bile düşünemiyorum :D. Bana gelince tüm enteresanlığım devam ediyor. Dün sabahtan akşama kadar “Dertler benim olsun” şarkısını dinledim. Hatta dinlemekle kalmayıp dinlettirdim (ablam, komşular, arkadaşlar vs.). ingilizce kursum bütün hızı ile devam ediyor. Her ne kadar “she” derken karşılığını sınıfta gösteremesek de gidip geliyorum derslere. Hmm faydası da olmuyor değil :D. Yiğit ile yaptığımız kokoreçci turlarından canı çekenler varmış. Gelin abicim Alanya’ya götürmezsem adiyim (götüreceğim dedim hesabı ödeyeceğim demedim) :D. Böyle neşeli göründüğüme de aldanmayın. Derdim çok. Uludağ’da kar yok, buraya yağmur yağmıyor, internet yavaş, Beşiktaş yine yenilmiş… Neyse en büyük derdimiz bunlar olsun. Bir de aklıma gelmişken söyleyeyim Mayıs ayında Finlandiya’da yapılacak olan 2007 Eurovision yarışmasına Türkiye’den bizleri oynatan sonra Gaffur’un da dansı ile desteklediği “Çakkıdı” şarkısının sahibi Kenan Doğulu katılıyormuş. Şimdiden başarılar diliyorum. Eminim ilk üçün içinde yer alacağız. Bu yazıya başlamadan önce aklımda o kadar çok şey vardı ki yazacak, şimdi hiçbirini hatırlamıyorum :D. Heyecandan olsa gerek onun için af eyleyin efenim!

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

4 comments

hamdinin öyle dediğine bakmayın 🙂 dmry ve grkn siz gelin adam 2şer tane ısmarlar ben biliyorum 😀 onun gönlü zengin içicekler de benden 😀

ayrıca o kamera olayından benim de haberim var teknolojik aile abi 😀

Abi teknoloji de abartmamak lazım :D. Bu arada Hakan ve Gürkan gelin abi gelin kokoreç ısmarlayın bize 😀

ama olm bursa’ya gelirsen seni büyük iskender’e sokup 1,5 iskender ısmarlatırım eğer ben geldiğimde ısmarlarsam 😀 ki 2 tnae fazladan kokaraç tutsa tutsa 5 ytl tutar 😀 ama 1,5 porsiyon eskender 20 ytl 😀

Site sahibine ve siteyi ziyaret edenlere bir öneri ;
( Gördüyseniz ne ala:) bu haber programlarındada çıkmış idi )

Youtube adlı siteye girin ve oradan Kiev otobüsü diye arama yapın karşınıza çıkan video’yu seyredin.Bayi toplantılarının esas amacını göreceksiniz. Ayrıca bir rehberin ne kadar rezil olabileceğinede şahit olacaksınız. Herkese laf söylerken bazen aynaya bakmayı unutuyoruz.

Teknolojinin böylede bir faydası var. Hiçbir şey gizli kalmıyor.

Bir cevap yazın

*