Çokca yazıldı, çokca konuşuldu ve en sonunda gerçekleşti TBY Ankara buluşması. Fevkaladenin fevkinde bir buluşma oldu. Gerek katılım sayısı, gerek katılan blogcular ile hoş bir muhabbet ortamı oldu. Siparişleri biraz geç getirseler de mekan seçimi de iyiydi 🙂

Yolculuk Alanya’dan Cuma 23:00’da başladı. Yolculuktan önce güzel bir aksiyon yaşadım ki bunu bir ben bilirim. Tıraş olmak için gitmiştim -öyle kıllı mıllı gidilirse olunmaz- ve sonrasında burjuva özentisi motorum bozularak beni yolda bırakmayı bırakıp da otobüse az kalsın kaçırıyor olmamı sağladı. Hoş yolculuğun ardından Erhan‘ın yanında koğuşlandım.

Biraz dinlendikten sonra da ismi acayip kendi iyi kafeye gittim. ilk görüştüğüm Mustafa idi. Daha sonra kafeye girip gördük ki bizden daha önce gelenler vardı. Falandı filandı derken cemaat olarak toplandık ve cümleten bir tanışma olayı içerisinde bulduk kendimizi. Umduğum şeyleri dışarı aktarınca  cümleten koptuk. Yalan değil gerçek; koskoca Ankara buluşmasına sadece 1(rakamla) bir (yazıyla) dişican katıldı. Yazıktı, günahtı.

Velhasıl gerekli konular tartışıldı. içerik hırsızlığı ve SEO güzel yankı buldu. Ama hiç anlamadığım birşeydir konuya nerden girersek girelim hep Google’dan çıktık 🙂 Şarkıda da geçtiği gibi “bütün yollar sana çıkar” tarzında Google ile haşır neşir olduk.

Buluşma sonrası hamburgerimizi yiyip nargilemizi çektik. Sonrasında ise evli evine evi olmayan benim gibiler de yanındakilere takılıp gitti.

Sonuç: Benim açımdan güzel oldu. Erhan, Serhat ve Elvir ile tekrar görüştüğüm için mutluluk duydum. Mfyz ile tanışmak da benim açımdan önemliydi. internetten konuştuğumuz sıcaklığı yer yüzü aleminde pekiştirmiş olduk.

Dönüşte otobüsteki dişican da güzeldi Allah için. Hatta çok güzel.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

4 comments

en güzel espri senden geldi zaten 🙂
“ben kızlar arasında 1 erkek olmaktan gurur duyarım” 😀

Bir cevap yazın

*