Yine, yeniden biri bitmeden diğeri başlayan bir mim akımının daha içinde kendimi buluveriyorum. Daha önce benzeri olan gözde teknoloji konulu mimin bu sefer tam tersi, alıp da hayal kırıklığı yaşatan teknolojik ürünlerle ilgili. Aslında öyle aman aman bir teknoloji manyaklığım yoktur desem de inanmayın :D. Evin her tarafı ıvır zıvırla dolu. Taşınmaya kalksak yılın faciası olacağından eminim. Beni bu konuda iki kişi mimlemiş; birisi Cem diğeri de HepimizinbloguKimileri gibi memnun kalmadığım bir epilasyon cihazına sahip olmasam da teknolojik cihazatların birkaçından memnun olmadığım gözlenebilir. Bakalım mı cümleten?

  • Sunny marka Lig Tv uyumlu uydu cihazı. Dönem dönem çalışıp dönem dönem donar kalır. Onu görünce insanın çalışası gelmez 🙂
  • Şimdiye kadar pek kullanmadığım 3,5’luk IDE kutusu. Belki de en çok pişman olduğum cihazdır kendisi. Çok hantal ve keyfi isteyince çalışır. Onun yerine şimdi IDE harici USB portlu bi aygıt aldım, çok pratik.
  • Markasını bilmediği USB çoğaltıcı. Bir zamanlar modaydı ama yeni kasamda fazlasıyla olduğu için o da hayal kırıklığı.
  • Kulaklı mikrofon ki daha hiç kullanmadan kulaklığın birisi iptal 😀
  • işe yaramayan anten. ilker abim tarafında hediye edilen USB bağlantılı Tv kartından görüntü almak için kullanırım kendisini. Ama nedense anten girişine annemin dantel ördüğü mili takınca daha iyi görüntü elde ediyorum 🙂
  • Rakamları olmayan bir klavye… Geçtiğimiz sene almıştım ve hala taksitini ödüyorum. inanın evlat acısı gibi içime oturdu.

Bende hayal kırıklığına sebebiyet veren ürünler bunlar. Şimdi sıra birini mimlemekte. Aslında çoğu kişi dalgaya kapıldı gitti ama birisini mimlemek şart. Ben Gürkan‘a gönderiyorum.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

6 comments

Kimileri seni yer bak ona göre. Büyük konuşma kıllanırsın falan bir sabah kalkınca ben de sana iyi markaları önermek zorunda kalırım 🙂

kulaklıklar ile ilgili olana şiddetle katılıyorum 🙂 mim için teşekkürler 😉

Bir cevap yazın

*