Haber gündemimiz oldukça dolu aslında. Efem ilk olarak TeknoSeyir ile başlamak istiyorum. Tekno Seyir temasını değiştirerek yepyeni bir görünüme büründü. Yeni temasında Web 2.0’ın gözde rengi açık mavi kullanılmış. Hoş da durmuş. Temanın düzenlenmesinde Cem’in de yardım ettiği site yöneticisi tarafından belirtilmiş. Mevsimsel tema değişiklikleri güzel oluyor. TeknoSeyir

Diğer haberimiz yine TeknoSeyir ile ilgili. Artık TeknoSeyir yavaş yavaş halka açılıyor. TeknoSeyir, dergilerde olduğu gibi sitede de konuk yazar uygulamasını başlatmış. Hazırladığınız yazıyı yayınlatabilmek için TeknoSeyir‘in iletişim bölümünden site yöneticisi ile iletişim kurmanız gerekiyor.

Show Tv nihayet web sitesini yenilemiş dizayn olarak. Şu andaki erişebilirkik daha iyi. Tasarım olarak da göze daha iyi hitap ediyor. Açıkcası ben çok beğendim. Hmm unutmadan Firefox’da önceden yaşanan problemler de giderilmiş. Kendilerini tebrik ediyorum bu güzel çalışma için 😀

WordPress temasını düzenlemek ya da yeni temalar yazmak ile içli dışlıysanız çok güzel bir Dreamweaver eklentisi icat edilmiş. Eklenti DW’a bir menü ekliyor ve temada kullanılmak üzere komutları barındırıyor. Detaya şuradan ulaşabilirsiniz.

Eğlence müptelası kardeşlerimiz yeni bir mim serüveni başlatmışlar. Fakat bu seferki diğerlerinden birazcık farklı. Bu mimde, siz kendi sitenizde değilde konunun bulunduğu blogda yazıyorsunuz. Nasıl mı? Eyvalblogcuoldum adresinde tanıdığınız ünlü günlükçülerin geçmişine dair sorular yer alıyor. Mim atılan günlükçü o sorulara cevap veriyor. ilk mim site kurucuları tarafından bana atılmış sonra zincir Cem, Hakan diye gitmişti. Çok eğlenceli ve mim olayına farklı bir yaklaşım.

Son olarak kendi sitemden bahsetmek istiyorum. Alexa sıralamam bir hayli yükselmiş. Şu sıralar 253 bin küsurlarda gezinmekte. Buna katkısı olan siz ziyaretçilerime teşekkür ederim.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

10 comments

show tv ‘nin sitesi gerçekten güzel olmuş 🙂 o tepedeki menüdeki font’uda değiştirirlerse gerçekten şahane olacak 🙂

🙂 Erhan abimizin yazısıda hafta sonu elimizde bende büyük bir merakla bekliyorum:D bakalım o kimi mimleyecek.Bu arada nacizane mim bloğumuza yer verdiğin için çok teşekkürler:)

ben pek beenmedim ya ne bilim kötü demem de madem yenilion birazdaa modern olabilirdi

evet güsel soru 🙂
SHOW TV için ya…
ama bu bana bi karar aldırdı yeniden açıom blogumu 😀

bende eyvah blogcu oldum’a dedin sandımdıydımda:D( nası bi cümle olduysa) bize değilmiş yorum:D

anlamlı bir cümle olmasada Anladım ben onu..
ZATEN HEP DERLER NiYET ÖNEMLi DiYE:D

Bir zamanlar ben de “WordPress ile nasıl tanıştım?” şeklinde bir mim başlattım ama hiç bu kadar rağbet görmedi daha doğrusu bu konu hakkında yazı yazılmamıştı 🙁

Bir cevap yazın

*