Suyumuz geldiği için ailecek mutluyuz (anne, baba, abla, kardeş, falan, filan…). Suyun geldiğini duyduğum anda çok hüzünlenip kendimi duşa attım. Suyu sonuna kadar açıp çok fena ıslandım, yıkandım. Mis gibi kokmayı, yeni yıkanmış marul gibi pasparlak olmayı da ihmal etmedim tabi ki. Evdeki bulaşık yığıntısı, çamaşır sepetindeki kirliler, tuvalet arama derdi, çeşmelerin başında sıra beklerken harcadığımız vakit kaybı son buldu.

Kendime az önce sıktığım bir tane limona hafif tuz koyarak güzelce çalkaladım. Üstüne de Kızılay sodayı döküp müthiş bir karışım yaptım. Köpüğünü “hüüüp” diyerek içime çekme zevkinden kendimi alıkoymadım. Sonra da enfes karışımı tek seferde dikip suratımda “vaşşşşâ€ ifadesini gördüm. Gevşedim, kendime geldim, rahatladım. Kesinlikle önerilir.

Avea’nın ayda yılda bir mazhar olduğu müthiş kampanyaya patlıcan ile ben de nail oldum. 150 ve üstü kontör yüklediğim için 9333 tarafından tebrik edildim. Ayrıca ay içinde Avea’dan Avea’yı aramak suretiyle 180 dk. bedava konuşmya sahip oldum. Aldığım duyuma göre bu tarife üzerinden kaynanalar gelinleri, gelinler kaynanaları telefonda eşe dosta çekiştiriyorlarmış :)

Bugün binbir musibet ile karşı karşıya kalmama rağmen beyaz Converse pabucumun kirlenmediği için ayrıca şanslıyım. Her musibetten kurtulduğumda ilk iş cicilerime bakmak oldu. Tiki kardeşlerimiz (dişican versiyonu) görmemişin ayakkabısı olmuş muamelesi ile bakdılarsa da cazibeme dayanamadılar :P

Yazıyı bitirmeden önce sona eren Almanya-Portekiz mücadelesi Almanya’nın yarı filane çıkarak Portekiz’i şöyle kenara bi itti. Sevindim, Almanya’yı destekledim. Portekiz’e karşı hatta direkt söylim Ronaldo’ya acaip garezim var. Sahada dansöz gibi kıvrak hareketlerle çalımlar atsa da sevmiyorum ben onu.

Son olarak milli takımımızın yarınki maçına konsantre oluyorum. Yeneceğiz inşallah. Hırvatlar’a da Çekler’e yaptığımızı yağacağız. Hadi hayırlısı :)

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

Bir cevap yazın

*