Sıcak çikolatımı elime alıp yaptığım internet keyfi elbette müziksiz olmaz. Son bir haftadır müzik piyasası da oldukça hareketliyken ben de bir taraftan yeni albümleri ediniyorum. Çok verimli albümler çıktı. insana dinlerken büyük keyif veren mükemmel parçalar… Teoman, Gece Yolcuları, Badem ve diğerleri. Ben sadece dinleyebildiğim albümler hakkında fikrimi aktaracağım.

Teoman’ın kendine ait parçalarının diğer sanatçılar tarafından seslendirildiği “Söz Müzik Teoman” isimli bir albümü çıktı. Cuma akşamı kendisi Beyaz’da “bu tribüt bir albüm olmadı” dediği için bu terimi ben de kullanmıyorum. Albümdeki parçalar ve seslendiren sanatçılar şu şekilde yer alıyor:

 1. Sezen Aksu-Paramparça
 2. Yalın-Gönülçelen
 3. Candan Erçetin-Kim
 4. Yaşar-Rüzgar Gülü
 5. Nil Karaibrahimgil-istanbul’da Sonbahar
 6. Emre Aydın-Sürpriz
 7. izel-Senden Önce Senden Sonra
 8. Mirkelam-Güzel Birgün
 9. irem-Duş
 10. Yavuz Bingöl-iki Çocuk
 11. Kreş-Bugün
 12. Harun Tekin-istasyon istasyonları
 13. Rashit-Kişisel Birşey
 14. Hayko Çepkin-Gökdelenler

Albüm genel olarak güzel.Ama benim en çok beğendiklerim Yalın, Yaşar, Candan Erçetin, Nil Karaibrahimgil ve Hayko Çepkin oldu. Albümün bir eşi daha önümüzdeki günlerde piyasaya çıkacakmış. Onu da sabırsızlıkla beklememek elde değil 🙂 Mutlaka dinlenilmesi gereken albümlerden birisi diye düşünüyorum.

Badem de uzun zamandır kaldığı sessizlikten kurtularak “S’onsun” ismindeki albümü ile dinleyicileri ile buluştu. Bu albüm de oldukça güzel ve mutlaka dinlenilmesi gerekir. ilk albümüne göre daha kulağa hoş gelen parçalar mevcut. Benim favorim ise ilhan Şeşen’in (sanırım) düeti ile güçlendirilen “Geceyedir Küsmelerim” oldu. Parçanın nakaratını da yazmak istedim:

Gel desen koşar koşar gelir ellerim,
Umursamaz dünyayı umursamaz yaşamı,
Sadece seni tek seni beklerim,
Gel diyen ellerini, gözlerini özledim,
Ne umut kaldı ne bir rüya,
Geceyedir küsmelerim…

Hatta ve hatta bu nakarattan güzel bir duvarkağıdı çıkar kanısındayım 🙂

Geldik son albüme. Gece Yolcuları grubunu sanırım bilmeyen çok az kişi vardır. ilk “Unut Beni” isimli parçanın içinde bulunduğu albüm ile bizlere merhaba dediler. Daha sonra yükselişleri devam etti. Sonra “Gece Yolcuları-2” ile yola devam dediler. Ve şimdi de “Kalbin Kadar Yakın” ile dinleyiclerinin karşısına çıktılar. Ben yine aynı fikirdeyim en güzel albümü ilk çıkardıkları albümdü. Ancak yine de çok güzel bir albüm. Bu albümlerinde ise hoşuma en çok giden parçaları “Bir yer var mı” oldu. Albümde bir de Sezen Aksu parçası var. “Değer mi” parçasını da oldukça güzel yorumlamışlar.

Haftasonumu inanın bu albümdeki parçaları tekrar tekrar dinleyerek geçirdim. Müzik bilgim aslında çok iyi değildir. Yani tarzları pek bilmem 😀 Hoşuma gideni dinlerim. Ama burası blog olduğuna göre tavsiyelerde de bulunmak zorundayım 🙂 iyi dinlemeler.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

3 comments

Aynen bende.. Çok güzel bir olmuş gerçekten yani helal olsun bu kadar adamı bağımlı edebilirler..

:))

evet, çok güzel bir albüm olmuş. teoman tek olarakta çok iyi ama böylede değişik yorumlar olmuş, güzel olmuş, hoş olmuş (:

Bu şarkılardan hiç haberim yoktu öğrendiğimiz iyi oldu gerçekten. Yalın’ın ve yaşar ın söylediği parçalar hoşuma gitti diğerlerini tam dinleyemedim gerçi şimdilik.. 😉

Bir cevap yazın

*