Yeni bir güne başlarken güneşin doğamadığını fark ediyorum. Çünkü bugün hava kapalı ve yağmura hazırlıklı olmak gerekiyor. Beni ıslatmadığı sürece yağmuru pek bir severim. Ya da şöyle söyleyeyim evin penceresinden dışarıya bakıp diğer insanların ıslandığını gördüğüm sürece yağmur çok iyidir :D. Dün aklıma birkaç şey takıldı. ilki televizyon pogramları ya da radyo programları ile ilgili. Acaba neden her programda 70 milyon bizi izliyor ya da dnliyor şeklinde ifadeler kullanıyorlar. Bence 1 milyonu geçmez izleyici sayısı ancak göz göre göre yalan söylüyorlar. Ben diyebilir miyim ki bu yazıyı şu anda 70 milyon okuyor diye? Elbette diyemem çünkü aşağıda sayaç yukarıda Allah var! Televizyon kanalları da bir sayaç koysalar da görsek kaç kişinin izlediğini keşke.

ikincisi motorsiklete dört kişi binerek avaz avaz bağırmak nasıl bişeydir? Hmm düşündürücü bir soru ama cevabını da buldum dün. Polis amcalar durdurmadığı sürece çok heyecan vericidir. Dün 4 tane veletcan gördüm hepsi birden atlamışlar motorsiklete ve başlamışlar şehir turuna. Bugünlerde polisler pusuya yatıyor kasksız, ehliyetsiz insancıkları yakalayalım diye. Bu 4 kişide o ehliyetsiz ve kasksızlardan olduğu için hemen durduruverdiler. Sonuç olarak çocuklar motorsikletten oldular. Polis amcalar bu çocuklara ayıp ettiler :D. Çünkü onlar inanıyorum ki motorsiklete en fazla kaç kişi binebilir sorusunun cevabını bizlere vermek için böyle bir girişimde bulundular.

Sırada “Hatırlatma merkezi” görevini üstlenen tuvaletler var. Tuvalet muhabbetleri pek sevilmeye bilir ancak bu anlatacağımda pis kokular yok :D. Bazen unuttuğum şeyleri tuvalette hatırlayabiliyorum. Ya da çözemediğim şeyleri. Mesela geçen gün CSS kodu yazarken bir yere takıldım ve insanlık hali tahliye için tuvalete gittim. Bu esnada yapamadığım yeri nasıl halledeceğimi buldum. Bu konuda tek ben de değilim böyle düşünen. Mesela ablam da tastikliyor :D. Gerçeklerden kaçılmaz efem. Çözemediğiniz prbolemleriniz mi var? Unuttuğunuz birşeyler mi var? Fazla bekleme gir hemen tuvalete.

Bugünlerde salgın hastalık varmış. Böyle minik minik kardeşlerimizde mide bulantısı, yüksek ateş gibi dışa vurumsal faaliyetler oluşturuyormuş. Gerçi minik kardeşlerimizde değil kendimizde de olabiliyormuş. Ancak ben bu konuda kendimi süperman gibi hissediyorum. Nasıl yani demeyin az sabredin cevabını da vereceğim. Hani virüsler oluyor ya hastalıkların yayıldığı. işte ben o virüsleri döverek terbiye ediyorum 😀 (Hadi len). Hatta öyle bir terbiye ettim ki beraber camiye gidip namaz kılıyoruz.

Son olarak da hayretler içerisinde kaldığım son bir olayı paylaşmak istiyorum. Böyle bir yazıyı sonuna kadar nasıl okudunuz? :D. Ya da nasıl sabrettiniz? Lütfen yorumlara yazınız. Çünkü siz bu başarıyı gösterebilen kahramanlardan birisiniz efenim ;).

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

6 comments

Madem haftaya yağmurla başladın ,

Nisan yağmuru Mayıs çiçeği getirir.
( KANADA ATASÖZÜ )

Hamdi kardeş çok iyi bir noktaya değinmişsin 🙂
Beni bilirsin uzun süredir tema arayışı içindeydim.Dün ihtiyaç molası vermişdim.Moladan istifade tuvaletede uğradım.
Ve aklıma süper bir fikir geldi.Kendi kendime programlarda kullandığım temayı neden sitemdede kullanmayım dedim.Tuvaletten çıkar çıkmaz işe koyuldum.Şuan belirli bir aşamaya geldim inşallah güzel bir çalışma olacak.
Son Olarak Şunuda Eklemek istiyorum.
Bu Yazıyı Sonuna Kadar Okuduğum için Kendimi Tebrik Ediyorum 😀

hala yağmur yağmış değil ama yağdı yağacak 🙂
ben sevmiyorum kardeşim yağmuru 😀
ayrıca polis beni durdurmuyo (havamı da atayım)
😀 😀

ben de önemli bişi var die okudum sonuna kadar tüh sana bişi yokmuş bana göree.. 🙂

Bir cevap yazın

*