Havaların çok sıcak gitmesi, turistcanların açılıp saçılması pardon kafama güneş geçmesinden ötürü oturmuyorum bilgisayara desem yılın yalanını söylemiş olurum. Aslında bilgisayara oturuyorum fakat işlerimle uğraştığım için ne kendime ne yeni temama ne de başka şeylere vakit ayırabiliyorum. Vaziyet böyle olunca bloga da pek yazı giremiyorum. Ama hepsi geçecek çok yakında. işlerimi kolayladım bir hayli.

Bunlar yetmez gibi sınıfta kalma başarısından ötürü bütünlemeye kaldık. Tüm düşmanlar sevinmekle eş, dost ve akrabalar da yuh sana deyip can sıktılar. Yuh bana hakikaten. Bir soru yapıp sınıfı geçmek vardı ya neyse.

Duyduğum ve gördüğüm kadarıyla elektronik ürünlere %20 ÖTV zammı girmiş. Bazı televizyon grupları, dijital kameralar, cep telefonları ve muadil cihazlar zamdan nasibini almışlar. Onun yanında petrole hergün zam geliyor. Motora binmeye korkar oldum. Hatta ben bile Google’ı almaktan vazgeçip içinde bulunduğum ekonomik krizden çıkma çabaları içindeyim.

Dün Star gazetesinin magazin bölümünde gözüme çarptı. Şarkıcı Bengü yeni bir albüm çıkartmış ve Demet Akalın’a şarkı öyle yapılmaz böyle yapılır demiş. Ayrıca vücudumda beğenmediğim hiçbir yer yok, her tarafımı beğeniyorum demiş. Tövbeler olsun, yeni bir polemik daha başladı. Bu yazın haber konusu da bu olacaktır büyük ihtimalle.

Converselerimi merak edenler varmış. Birazcık kirlendiler. Ama OMO’nun da dediği gibi kirlenmek güzeldir. Biraz daha siyahlaşma evresine girince yıkarım, pamuklara sarmalar sararım. Bembeyaz olur yine, yeniden.

Ergenekon davası da almış başını gidiyor. Sıra bize gelecek diye korkuyorum. Hatta dün geçmişe dair yazılarımı kontrol ettim. Allahtan ki davada adı geçenlerle ilgili yazım yok. Hani öyle birşey olsa “genç gel bakalım sen de karışmışsın bu olaya” deyip götürecekler.

Selülit probleminin hiç olmadığını daha önce söylemiştim. Onu geçerekten son günlerde iştahımın en üst düzeyde olduğunu söyleyebilirim. Hakikaten güzel yiyorum, etrafdakiler imreniyor bana. Ben de “hıh” deyip tıkınmaya devam ediyorum. Ama kilo almadım.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

2 comments

Bir cevap yazın

*