Soğuk hava tüm şiddeti ile devam ediyor ve yeni bir seriye başlıyoruz. Ben de bu yazıyı yazarken koltuğumda battaniye ile oturuyorum. Anlatamayacağım kadar soğuk bir hava var Alanya’da. Kış erken geldi yani. Bunu dün de anlamıştım. Çok üşüyor elimi ceketimin cebinden çıkarmıyordum. Pazar günleri yaptığım motorsiklet gezintimi de iptal etmek zorunda kaldım bu vesile ile. Yüz felci filan oluruz durduk yerden boşuna masraf :D. Alanya caddelerinde de ayyaşlardan başka kimse kalmamış artık. Ne güzel bir dişican ne de parlak gençlikten hiç eser yok. Dün ablamın yanına kendisine hazırladığım Orhan Gencebay arşivini vermek için gittiğimde soğuk kemiklerime kadar işlemişti. Bir de dün dikkatimi çeken önemli bir mevzu var. Bu teknoloji insanları mahvetmiş. Yanyana iki masada oturan dişicanlar konuşmak yerine MSN’den yazışıyorlardı. Bunlardan birisi ablam diğeri de ismi lazım olmayan başka bir dişican. Bu vaziyetlere de şahit olduktan sonra eve gelip bi güzel mangal keyfi yaptım :D.Soğukta da iyi gidiyor hani. Etin yanında da acılı şalgam ohh misss. Bu yazıyı yazdığım sıralarda ise akşam o kadar nevaleyi yiyip bitiren ben değilmişim gibi yine acıktım. Ancak tedbirliydim. Ablamdan ayrıldıktan sonra alışveriş yapmış 10’lu Ülker Halley paketlerinden birini almıştım. Yazıyı bitirdikten sonra saydığıma göre 6. ve 7. Halley’i mideme indirdim galiba. Şu yemek için harcadığım parayı toplasam altıma en janjanlısından bir BMW çekerdim herhalde :D.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

2 comments

wala ne yalan söyliyim yağmurlu hava hoşuma gitmese de soğuk havaya bayılıyorum hele alanyanın soğuğu fazla etkili olmadıgından süper gelio.. ben motorla gezdim vala yüz felci olmam inşallah.. yeni serin hayırlı olsun 🙂 bu arada şu orhan gencebay arşivinden bende isterem 🙂 bi ara görüşelim ya daha yüz yüze de tanışamadık.. halley lerde afiyet olsun 😉

Bir cevap yazın

*