Vızır vızır dolaşıp da her seferinde gelip kolumun üstüne konuyordu. Her seferinde enfes bir kaşıntı ile irkiliyordum. Kaşıya kaşıya yara yapıyordum kolumu. Ya ağayım? Kıpkırmızı şimdilerde. Kaşırken parçalayasım geliyor oramı buramı. Sonra bir baktım ki bu iş öyle böyle olacak değil. Her tarafım o yaratık tarafından mıncıklanmış. Acil çözüm paketlerinden birini hemen devreye geçirdim.

Sabahtan beri böyle bir işkenceye maruz kalan ben her seferinde uyardığım, her geçerken kolumun bir köşesini delip kanımı 35’lik rakı niyetine içen beni benden alıp uzaklara götüren sivrisineğe müthiş bir sürpriz hazırladım. Elime geçirdiğim bilgisayar dergisi ile kendilerinin bir adet vesikalık fotoğrafını yapıştırdım duvara.

Duvarda onun o halini görünce çok sevindim. Lolipoplu çocuklar kadar sevinçli Zeki Müren kadar mes’utum. Her baktığımda güldüm, güldükçe baktım duvara. Ancak kuruyup duvardan düşünce duvarda kalan cinayet izlerini temizlemek çok zordu.

Evet, nihayetinde eremedim muradıma. Çünkü birinden kurtuldum derken diğeri çıktı  karşıma. Sanırım bunun sonu da kol kanat kırma işlemi ile olacak. Acaba diyorum şöyle sinek ilacını içime çekip beni her ısırdıklarında suratlarına mı tükürsem? Ama vesikalık fotoğraf daha güzel duruyor duvarda diye de düşünüyorum bir yandan. Tam yazıyı yazdığım sırada iki tanesi daha geldi. Olmadı mutlu aile fotoğrafı alırız 🙂 Sivrisineksiz günler…

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

4 comments

Uzun kollu giymek bazen çözüm olabiliyor. 🙂 Benim gibi şortla duruyorsan haliyle sinekte yer böcekte. 😀

Ankaranın Gazi mahalalle semtinde çok olurdu bunlardan. Başka semt/şehirden gelenler sabah uyandıklarında ısırılmamış yer bulmaya çalışırlardı. O günlerden aklıma kalan şey tuzlu su. Isırılan yere sürüldüğünde kaşıntıyı giderir böylece oralar yara olmazdı. Aklınızda bulunsun derim 😛

Herhalde Ankara’dasın bizim burda da bir kaç yüz bin tane sivrisinek var , Raid maid işlemiyor bunlara bi çözüm bulduysan yaz uygulayalım ..
Resimli anlat birde

Toplu cinayet işleyelim elle kolkola .. 😛

Bir cevap yazın

*