Sıcakların bastırması ile beraber sivrisinek ve adını bilmediğim birçok haşeratın oda sınırlarımın içerisinde gezinmekte, gezinmekle yetinmeyip bana saldırdığını görmekteyim. Vücudumun çeşitli bölgelerinde benim bile sayısını bilmediğim kadar kabarıklık bulunuyor. Zaten kaşınması ayrı bir dert; çok tatlı ve dehşet verici… Ayrıca sinek ilaçlarının herhangibir etkisinin olmadığı kanaatindeyim. Bir sineğin üzerine neredeyse bir kutu ilacı boşalttım, neticesinde kendim kafayı çekmiş alkolikler gibi olurken sinekde herhangibir etki yapmadığını gözledim.

Sıcakların bastırması ile dışarıya çıkan tek canlı sinekler ve böcekler değil elbette. Bunların yanında turist dişicanlar da bulunmakta. Abaza diye tabir edilen arkadaşlar da hayatında dişican görmemişcesine bakmaktalar. Bizler de uzaktan bakıp onlara gülmekteyiz 😀 Son olarak yine sıcaklar nedeni ile oturduğum sandalye ile bütünleştim, sıcaktan pişik olacağız Allah muhafaza.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

6 comments

Burada çok önemli bir imla hatasına dikkat çekmek istiyorum 😀 “abaza” bir millettir, senin bahsettiğin şahıslar ise “abazaN” diye nitelendirilir 😀 bunu da başıbş kaldığım bir zamanımda araştırmıştım 😀

Haklısın,o sinek kovar ilaçların hiç bir faydası yok,sürekli sinekler ısırıyor,iki haftadır sinekler yüzüden uyuz oldum

😀 Hamdi sen varya sen 😛 Hemen kendini nasıl su üstüne cıkartıyor.” Abaza diye tabir edilen arkadaşlar da hayatında dişican görmemişcesine bakmaktalar. Bizler de uzaktan bakıp onlara gülmekteyiz ” Euehuehu

o haşerelerin bazılar arada benim odamada uğramakta aslında dedemin o sinek ezici sopasından bulacaksın vuracaksın kafalarına kafalarına..

sıcaklar istanbulda epeydir başımıza vuruyor okulda bunal akşam dediğin gibi koltukla bütünleş bende alkole furucam kendimi sıcek oluo olmuo yanii..

H-YAMAN AĞBi. Senin siteni örnek alarak bende kendibe janjanlı bir blog açmaya karar verdim ve açtım. Senide görülesi siteler kısmına ekledim. Bakmak istersen buyur: http://inat.blogcu.com

teşekkür de almışın 🙂
ii ii i 😀
ben az daaa kalıodum yaww:D

Bir cevap yazın

*