Yayından gittik, yeniden geldik olmadı bi daha gittik. Artık umarım artık sürekli yayında oluruz çünkü göçebe yaşayan ya da sürekli taşınan insanlar gibi son 48 saatte siteye orda oraya taşıyıp durduk. Eski sponsorumun sunucusunda çıkan problemler nedeni ile karşılıklı olarak ayrılma gereksinimi duyduk. Sponsor aradık ki bir arkadaşımız iyi niyeti ile bize yardım etmek istedi ancak benim site azıcık ucundan hayvanımsı özellikler istediği için olmadı. En sonun kendimizi barındırabilecek, umarım uzun süre de devam edecek “HemenHost” firmasına geçtik.  Site de bu yeni sunucu ile sanki hızlanmış gibime geldi ama tam olarak bilemiyorum.  Bir de işin domain yani ala adı yönlendirme işi var ki namussuz olay 48 saat içinde tam olarak çözülüyor. Şu an biz Alanya’dan “hoyt dünya” diyebiliyoruz. Başka şehirleri bilemiyorum. Aslında değişik yerlerden giren arkadaşlar sii (ses kontrol şeysi) ve girdiği yerin adını yazsa bilgi sahibi oluruz.

Tabi bu taşıma işlemlerinde olsun, problemli saatlerimde olsun beni hiç yalnız bırakmayan dişi ve kişicanlar mevcuttu. Başta eski sponsorumun yetkilisi Ufuk Abi, Gürkan, Tataryigit ve ablama teşekkürü borç bildim (burayı okduğunuza göre ödedim :)). Bazı yerlerden de teklif geldi ki onlara da çok ama çok teşekkür ediyorum. Tabi siteyi açmak için bizim de müracat ettiğimiz yerler vardı. Hele bir tanesi beni ve Ufuk Abi’yi çıldırttı. O adam karşımda olsa yığardım galiba (yığmak böyle kavga gibi birşey). Evet host ile ilgili diyeceklerim bu kadar. Gelelim günlük yaşantımıza.

Bu site işleri bozukken MSN üzerinden hizmete tam gaz devam ettim. Çevrimiçi melemen tarifi bile verdim :D. Sonucunda güzel bir melemen yapmış ismail kardeşimiz. iyi afiyet olsun da bana getirmediği için de aşk olsun. Projelere tam gaz devam ederken bir taraftan da belge topluyorum bir kurs için. Neymiş ikametgahmış. ikametgah çıkartmayı hiç sevmiyorum çünkü normali 1.01 dk sürecek iş oluyor 15 dk. Neden mi? Çünkü muhtar bey dede (yaklaşık 65 yaşında) hala iş görmekte ama şu dersanelerde bulunan eski bilgisayarlar gibi yapacağı işi uzun uzun düşünmekte. Bunlar da beni çıldırtmakta. Allah’tan dün onu bari alabildim.

Son olarak şu an sevinçli ve mutluyum, Umarım böyle sorunları bir daha yaşamayız çünkü insan yazamayınca kötü oluyor :). Son birşey bazı forumlara benim adım ile üyelik açılıyormuş (“h-yaman” olarak). Arkadaşlar o ben değilim çünkü forumlara hiçbir zaman o isimle kaydolmam. Bu duyuruyu da yaptıktan sonra herkese günaydın ve sesimin şu anda ulaşabildiği yerlere “tekrar merhaba” diyorum.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

18 comments

Şu blog olaylarına ve yazılan yazılara hastayım 🙂 insanı gerçekten ii yönde kamçılıo çoğu zaman.

iyi dilekleriniz ve güveniniz için teşekkürler.inşallah birliktelik uzun zamanlar devam eder.HemenHost olarak herzaman iyi ve güzel işleri destekleyerek net alemine damgamızı vuracağız.

Size ve blog ailesine tekrardan hayırlı olsun.Blog ailesiyle hayırlı günler dilerim.

Bir ara Hacklendiğini düüşündük yani.

Yayın hayatın daim olsun bakalım 🙂

Hamdi’cim Sonunda Hakkettiğin Hosta Kavuştun Eskisine Göre Siten Hızlı Açılıyor.inşallah Başka Sorunlar Yaşamadan Yoluna Devam Edersin .

iyilik dilekleriniz ve destekleriniz için teşekkür ederim, kalın sağlıcakla 😉

Hayırlı olsun Hamdi abi 🙂 valla melemeni yerken aklımda hep sen vardın ancak sitenin sorunlarını biran önce çözebilmen için seni rahatsız etmek istemedim 😀 tekrar hayırlı olsun.

Hamdi can, geçmiş olsun diyorum öncelikle. Aynı zamanda hayırlı olsun.

Aman diyeyim sen sen ol, bundan sonra doğabilecek (ulaşmaya çalıştığınız siteye şu an ulaşılamıyor) durumlarına karşı hazırlıklı ol.

Bak bu kadar insan heder oluyor, merakta kalıyor… 🙂

Akşam çayına bekliyorum, topla gel takımı… 😉

aleyküm selam hamdi kardeşim,
hoşgeldin yeniden. yeni host firman hayırlı olsun 🙂

Hayırlı olsun 😀 öyle yazıyla teşekkür olmaz 😀 ufuk abiyle iskenderimizin parasını alıcam gitmeden 😀

BEN ALMANYADAN GÖRYORUM SiZiN SAYiFAYiii bu arada ben jenny leyla

ya 3 gün bi uzak kaldımm istemeden netten neler olmuşş buralarda hamdii yaa 😀 😀 😀 ben geç kalmışımm yine….affett gençç 😀 😀 geçmişş olsunn..ve hayırlıı olsunn..yeniden hoşgeldinn hayatımızaa…yeni sponsorunlaa başarı diliyorum canımm..artıkk kesintisizz bizlerle olursun inşallahhh…net alemininn tartışmasızz bir numara 😀 😀 😀 ismii bizii yalnızz bırakma…

o kekinn hesabını da soracağım bi ara haa unuttum sanmaa 😀 😀

sevgiyle kall….

@Adem teşekkürler kardeşim

@Yiğit olm o öyle olmaz gelin buraya ısmalıcam

@Nesiye hmm benim bir numara gibi bir iddiam yok. Yani eğer öyle birşey varsa da ben değilim :D. Güzel dileklerin için teşekkür ediyorum ve intikamını nasıl alacağını merak ediyorum :D. Sakın kek var önümde die gelme 😀

sevgili yamann dikkat edersenn bir numaradan sonraa gülücüklerr varr 😀 😀 😀 şeklindee..senn burdann ne anlarsann anlaa artıkk 😀 😀 :D(iltifat ediyoruz adamıı bosuyosunn be yaaawww 😀 :D)

sevgiylee kal gençç..

Bir cevap yazın

*