Şöyle birkaç haberi aynı başlık altında toplamayı ve diğer bloglardan haber başlıklarına değinmeyi tercih ettim bugün nedense.Efendim internet denilen bu ucu bucağı olmayan gezegendeki site sayısı 100.000.000’u geçmiş (yazı ile yüz milyon :)).ilk site 1991 yılında çıkmış piyasaya ve sonra da bugünlere ulaşmış.Eminim ki o rakamın büyük kısmını Türk Forumları oluşturuyordur :D.Şaka bir yana eminim ki bu halkanın en güzel zincirlerini Türk siteleri de oluşturuyordur. Ben şahsen bu durumdan ötürü gurur duyuyorum.

ikinci haberim “proje yönetim uygulaması” olan activeCollab artık Türkçe dil desteğini de sunuyor. Tabi bu girişimin arkasından da çalışkan kişicanlar çıkıyor. Bu isimleri öğrenmek, yazılım hakkında daha detaylı bilgi için aha tam buraya ışınlanabilirsiniz.

Şu anda gezdiğiniz sitemin de alt yapısını oluşturan kutsal blog sistemi WordPress’in yeni sürümü 2.0.5 geçtiğimiz günlerde yayınlandı.Güncellemenin güvenlik açıklarını kapatmak amacı ile yapıldığı bildirilmiş. Ayrıca bu sürümün özel ismi de “Ronan”. Ronan ismi WP geliştiricilerinden birisinin yeni bebeğinin ismi. Allah analı babalı büyütsün :). Yeni sürüme buradan ulaşabilir bu sürümle ilgili daha detaylı yazıyı Hasan kardeşimin Teknoseyir‘inden izleyebilirsiniz.

Windows Live Messenger’ ın yeni 8.1 Beta sürümü kullancıların hizmetine sunuldu.Bunu da izmir muhabirim ve aynı zamanda içerik danışmanın, yayın danışmanım Cem’in sitesinden detaylı olarak okuyabilirsiniz.

Alanya’dan WordPress ve blog ailesine katılan yeni bir kişican blogundan bizlere merhaba dedi.Henüz kendisi ile yüz yüze görüşme imkanı bulamasam da MSN sohbeti ile aynı benim tarzımda janjanlı hayatı seviyor.Kendisine aramıza hoşgeldin Tatar Yiğit diyor sitesinin kordinatlarını aşağıda veriyorum.

Işınla beni

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

6 comments

güzel derleme mr.yaman 🙂 birde Gürkan’ın sınavları başlıyormuş yaz 😀 Ben Bursa Muhabiri olarak söyliyim Bursa’da teleferik’e (Bursanın en yksek yerine,semtine) kar yağdı 😀 bizde teleferikte oturyoruz 😀 darısı başınıza

Sağol Hamdi gelişmeleri aktardığın ve activeCollab destek olduğun için, ben de uzun zamandır Teknolojik Seyir yapamıyorum. 🙂
Ankara muhabiri biraz yoğun, şimdilik pek bir şey aktaramıyor.
Hava kapalı ama. 😀

Evet Ankara muhabirimiz birazcık yoğun :).Hava koşulları bizi etkilemez her türlü haberi burda bulabilirsiniz :D. (Hava koşullarından dolayı birkaç gün aksama olabilir 😀 :D)

Tataryiğitin skykhan’ın temasını kullanıp da kaynak göstermemesi hoş değil.

@Dynun gerçekten footer’i hazırladım fakat internete girmeye vakit bulamadığım için koyamamıştım ama koydum 🙂 tabiki Skykhan’a çok teşekkür ediyorum..
bu arada h-yaman sana da teşekkürler 🙂

Bir cevap yazın

*