Son zamanların gözde servisleri hatırlatıcıları birçoğumuz kullanıyor. Cep telefonuna SMS gönderenleri, e-posta mesajı gönderenleri ve daha birçoğu mevcut. Ancak RSS ile etkili bir biçimde bu sistemi uygulayan bir servise rastlamamıştım. Dün bulduğum servis her ne kadar doğumgünlerini hatırlatmak amacıyla yapılmış olsa da diğer işlerimiz için de kullabileceğimizi düşündüm.

Aslında mantık olarak doğumgünü hatırlatıcı olarak muhteşem. RSS Birthday adındaki servisimize üzretsiz kayıt yaptırdıktan sonra hesabımıza tarihlerle birlikte isimleri ya konuları yazıyoruz. Daha sonra hatırlatma servisinin RSS okuyucumuzla takip edeceğimiz beslemeyi hangi periyotlarda güncellemesini istiyorsak seçiyoruz.

Daha sonra da servisin bize verdiği RSS beslemesini RSS okuyucumuza ekliyoruz. Zamanı geldiğinde “post” olarak RSS okuyucumuza hatırlatmalarımız düşüyor.

Sistemi gerçekten etkili bulduğumu söyleyebilirim. Ancak sadece doğumgünleri değil de çapı biraz daha genişletilip normal hatırlatma işlemleri için de uygulansa daha güzel olacağı kanısındayım.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

3 comments

aslında dediğin gibi blogumuzda yazdığımız yazılar dışında bir yenilik yaptığımızda yada buna benzer konularda bilgilendirmek istediğimiz ziyaretçilerimiz olduğunu düşünürsek geliştirilirse popüler olabilir, teşekkürler.

Bir cevap yazın

*