Evvel zaman içinde iki resim arasındaki farkları bularak bölümlerinde ilerlediğimiz online, çıldırtıcı, kek kazandırıcı bir oyunu tanıtmıştım sizlere. Yine bir oyun tanıtacağım ancak bu sefer iddiaya girmeyeceğim kimseciklerle, hep kazan hep kazan nereye kadar? Şaka bir şu anda tanıtmakta olduğum oyun da resimlere dayanıyor. Hatta diğer oyundaki gibi yine iki resme dayanıyor. Ancak orada olduğu gibi fark yerine bu sefer aynı olan resimleri eşleştiriyoruz. Tabi kademe kademe, daha doğrusu kademiyi de kendiniz ayarlıyorsunuz. Resim sayısı, resim türü hepsini kendiniz ayarlayabiliyorsunuz.

ilk olarak şuradan siteye giriyoruz. Ve sayfayı biraz aşağıya kaydırdığımızda oyun alanını görüyoruz. Şuradakine benzer bir bölüm… Buradaki “search image” boşluğuna ne türde resimler istiyorsanız onu giriyorsunuz ve tabi ecnebice olarak. Mesela flower (çiçek resimleri) gibi. Hemen yan tarafındaki “number of images” yazan yerdeki sayı değeri de kaç tane resim olacağını belirliyor. Bunu ustalığınıza göre istediğiniz sayıda yapabilirsiniz. Bu ayarlardan sonra “go” düğmesine basıyoruz ve oyun başlıyor. Sonra da açtığınız resmin aynısını bulmaya çalışıyorsunuz.

ilk başta da belirttiğim gibi bu oyunda iddiaya girmeyeceğim. Ha diyorsanız ki “Hamdicim bak ben güzel pasta yaparım, tatlı yaparım, mantı yaparım falan yaparım, filan yaparım; illa gel gir iddiaya” o zaman iş değişir :D. iyi eğlenceler efem.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

Bir cevap yazın

*