Son zamanlarda italya ligi bir hayli karışık hepimizin bildiği gibi.Yapılan şikeler ve arka arkaya gelen skandallar.Lazio,Milan,Juventus,Fiorentina gibi takımların yaptıkları şikeler ve şimdi düştükleri durumlar…Juventus Serie B’ye düştü.Düştü düşmesine ama sadece düşmekle mi kaldı acaba?Elbette hayır.Reklam gelirleri düşecek, daha doğrusu sadece reklam değil Juventus’un bütün gelirlerinde azalma olacak.Daha sonra da Juve elindeki futbolcuları nasıl tutacak?Herbiri yıldız olan oyuncular acaba Serie B’de oynamak isteyecek mi?isteseler de umdukları paraları alabilecekler mi?Yani bana göre Juve’yi çok ama çok zor günler bekliyor.Milan ve diğer takımlara gelince onlar da sadece isimlerini karalattılar.Açıkcası ben bir Milan taraftarıyım.En azından maçlarında Milan’ı tutardım.Ama bundan sonra ne kadar tutabilirim veya bu Milan sevgim ne kadar devam eder bilemiyorum.Ancak benim dikkat çekmek istediğim bir boyut var o da italya Federasyonu’nun bu olayın köküne kadar gitmesi ve büyük küçük ayırt etmeyip büyük cezalar vermesi.Gerçekten taktiri hakeden bir davranıştı.Aynı davranışı veya tutumu ben TFF’den de bekliyorum.Şike yapan büyük takımlara ceza versinler bakalım bir daha şike yapılıyor mu?

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

7 comments

Aynı fikirdeyim seninle. Bakalım bizim ligimizde neler olacak bundan sonra.

Valla bizim lig bence aynen şike ile devam edecektir.Kimse üstüne düşmez burda.Düşse de yok onun korkusu yok bunun korkusu anında indirirler adamı.

Düşülcek deniliyor ama görecez. Şahin beyler öyle diyorlar. Fakat ben umutlu değilim. Her sene yeni bir olay patlak veriyor ama ilgilenilmiyor. Zaman gösterecek bide Telegol 🙂

Hocam hakılısınız bakalım neler olacak bu sene bizim lgimizde.italya’yı tebrik etmek lazım bu tutumundan dolayı.

(.·°·..·°·.. €R€Ñ ..·°·..·°·.) dedi ki:

TÜRKiYE DE BU TÜR BiR UYGULAMA YAPILACAK BiZ BUNA

temizLiG DiYORUZ
OLMAZ ARKADAŞLAR TÜRKiYE”DE BÖYLE Bi ŞEY YAPILSA YANi ŞiKE YAPANLAR DÜŞÜRÜLSE KÜME KALMAZ DÜŞÜRÜLECEK

Bir cevap yazın

*