Dolarların üzerinde arkadaşlarımızın kendi resimlerini yerleştirdiğini görmüşüzdür. Bunlar  Photoshop’da yapılabileceği gibi kendimizi hiç yormadan, zahmetsiz bir şekilde internet üzerindeki servislerce de yapılabiliyor. Şimdi biraz eğlence olsun deyip bu servislerden birinde para üreteceğiz 🙂

Parayı oluşturmak için ilk adım olarak şuraya gidiyoruz. Karşımıza gelen sayfada “generate money” düğmesine basıyoruz. İkinci adımda ise para menüsünden hangi parada resim olmak istiyorsak onu seçiyoruz. Hemen yanındaki resim kutucuğunun yanındaki “gözat” butonuna basıyoruz. Ardından bilgisayarımızdaki bir resmi seçip “upload” diyoruz. Yüklediğimiz resmin sağa sola kaydırma ayarlarını tamamladıktan sonra da “finalize image” butonuna basıp işlemin son adımına geçiyoruz.

Benim Amerika halkı için hazırlanmış 1 milyon dolarlık banknotum. Şimdi harca harca bitmez de bu 🙂

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

1 comments

Amatörce bi montaj. Bir ara bir site vardı. Bilboardlara ve futbolcu formalarına isim yazıyordu. Birde duvar yazısı yazan vardı. Gerçeğinden ayırmak resmen imkansızdı.

Bir cevap yazın

*