Bunu geçenlerde forumun birinde okumuştum şimdi tam alıntı yapacaktım ki forumu hack etmişler :D.iş başa düştü kendimiz yazacağız.

Sultan Selim döneminde iran hükümdarı inciler, altınlar ve birçok değerli taşlardan oluşan bir sandık gönderir Sultan Selim’e.Sandığı açarlar ama ortalıkta o kadar kötü bir koku vardır ki herkes burnunu tıkar.En sonunda sandığın en altından insan pisliği çıkar.Sultan Selim çok sinirlenir ve yanındaki bütün herkese düşünmelerini ve bu terbiyesizliğe ince bir cevp vermeleri gerektiğini söyler.Sonra çözümü kendisi bulur.Yine değerli taşların ve mücevherlerin bulunduğu bir sandık hazırlatır.Ve iran hükümdarına gönderir.iran hükümdarı sandığı açtırır.Çok güzel gül kokuları yayılır ortalığa.Sandığın dibinde de bir paket lokum ve bir de not vardır.Önce lokumu orada bulunanlar ve hükümdar bir güzel yerler.Sonra da notu okurlar.Not aynen şöyledir “Herkes yediğinden ikram eder”.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

4 comments

Heralde yani bizimle başa çıkamazlar.Ama cevap mükemmelmiş.Çok ince 😀

Sen kalk koskoca Osmanlı’ya hakaret etmeye çalış.Cevapsız kalır mı hiç?

Benim geçen Yelda’ya verdiğim cevap gibi olmuş.Nazik ve 😀

Bir cevap yazın

*