Aslında bu yazımda bilgisayar ilgili bir konuyu ele alacaktım.Ama vazgeçtim.Bundan daha önemli konular var.Ne mi?Elbette bizlerden hiçbir eksiği olmayan ama nedense biz insanlar tarafından dışlanan, yeri gelip kalplerini kırdığımız ama onların da sonuçta bir insan olduğunu, Allah’ın bir kulu olduğunu unuttuğumuz engelli arkadaşlarımız, kardeşlerimiz.Bir yerde engelli bir insanı gördüğümüzde neden kendi halimize bakıp ağlayacağımız yere onlara bakıp dalga geçerek güleriz hala anlayabilmiş değilim.Onları neden kendi içimize almak istemeyeşimiz hakkında hiçbir bilgim yok.Onların kalpleri biz normal insanlardan bin kat daha temiz bin kat daha parlak.Unutmayın sevgili kişican ve dişicanlar!!! unutmayın!!!Toplumumuzda diğer bir tarafında başka kardeşlerimiz de var.Onları ihmal etmeyelim.Onlarla yeteri kadar ilgilenelim.Dışlamak, dalga geçmek veya onlara gülmek gibi salakça daha da ağır konuşmak gerekirse şerefsizce eylemlerde bulunmayalım.Unutmayalım ki onların da bizden hiçbir eksiği yok.Hatta fazlası var.O da pırlanta gibi kalpleri.

www.engelliler.net http://www.tsd.org.tr/

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

8 comments

işte bu yazı alkışlanır.Afferin çocuk bee en sonunda güzel bişi yazdın.

h-yaman ben de tarif ettiğin engellilerden sadece birisiyim.Bize yapılanları toplumun bize yaptıklarını çok güzel bir şekilde ele almışsınız.Çok ama çok teşekkür ederim.Yazınız gerçekten beni hem duygulandırdı hem de gururlandırdı böyle iyi niyetli insanlar var diye.Siz ve sizin gibiler oldukça bizimle daha fazla ilgilnecektir.En azından benim düşüncem bu.Tekrar tekrar yazınız için teşekkür ediyorum.Sizin de pırlanta gibi bir kalbiniz var.

Ben de teşekkür ederim.Galiba düşüncenizde haklısınız.Toplumu birazcık bu yöne çekmek lazım. 😉

böyle bir konuya değindiğin icin teşekkürler. Blogun hakkını veriyorsun.böyle konulara değinen çok az GÜNLÜKÇÜ var .

cafedeydim yorum yazamadım, şimdi geldim ewe ve bencede çok güzel bir yazı olmuş herkezi Mr.Yaman gibi duyarlı olmaya davet ediyorum!!!!!!!!! tebirkler hamdi kardeşşşş 😉

Bir cevap yazın

*