Cep telefonu alma niyetiniz varsa bir de bütçesine göre tercihler arasında kalıyorsanız bu yazıma göz atın derim. İki gündür kullanıyorum ve bu telefona sahip olmanız gereken nedenleri şöyle listeledim.

  1. Dokunmatik olması ve algılamasının Symbian işletim sistemi kullanan bir telefona göre çok iyi seviyede olması.
  2. Menüsünün çok anlaşılır olması.
  3. WLan (kablosuz internet) özelliğinin olması.
  4. Müzik aksesuarları ve isminden de anlaşılabileceği gibi tam bir müzik makinesi.
  5. Sterio hoparlöre sahip olması.
  6. Yeni navigasyon sistemine sahip olması ve dahili GPS bulunması. Hiç kontör veya ücret ödemeden direkt uydudan bilgi alıp sıfır hata ile güzergah desteği sağlaması. Üstelik navigasyon uygulamasında Türkçe sesli yönlendirme mevcut.
  7. Navigasyon yazılımının artık tam lisans olması yani süre kısıtlamasının olmaması. Üstelik ücretsiz. Tek yapılması gereken bu uygulamayı güncellemek.
  8. Çok iyi makro fotoğraf çekimi yapabilmesi.
  9. iPhone ve diğer türevlerinden daha ucuz olması.
  10. Hafif ve kibar bir yapıya sahip olması.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

9 comments

Nokia’ nın dokunmatik telefonlarda henüz başarılı olduğunu düşünmüyorum. Umarım symbian’ ın open source olmasından sonra daha iyi bir gelişme sağlar. Güle güle kullan.

ben kullandım ama dokunmatikliği çok hassas değil. bu yuzden samsung tavsiye ederim. ama en kaliteli dokunmatiklik kesinlikle iphone ‘da.

Kısa bir süre sonra almayı planladığım bir cihaz. Denk geldiğim iyi oldu bu başlığa, bir kaç gözleminizi bende tetkik etmiştim. Ancak kibar yapıya malesef katılamıyorum. Çünkü tek beğenmediğim unusr bu telefon da “hafif” kalın olması…

Mesaj yazımı konusunda rahat mı peki, bu konuda bilgi verebilir misiniz?

Her ay 5.000 sms tüketen bir bünye olarak benim için en önemlisi bu 🙂

Çok şahane bir telefon ama madde 7 de belirtilen navigasyonun harita kısmını bir türlü aktif edemedim yüklü ama harita çıkmıyor alt kısma nedense bilginiz varmı?

Telefonun içindekileri yedekleyip, ayarlarda telefon ayarlarına ordan da cihaz güncelleştirmelerini çalıştırın ve son sürüme yükseltin yazılımı.

T9 sözlüğü var ve normalden daha iyi gibi sanki. Ama yine de almayı düşünürsen gidip bir dene derim.

çok haklısın, 5800 kadar öne cıkan bi telefon daha görmedim, symbian oldugu için o kadar cok sey yapılabiliyorki telefonda, eskimeyecek bir telefon, fakat son söyledigin seye katılmıyorum 😀 kesinlikle hafif ve kibar degil 🙂

Bir cevap yazın

*