Bir süredir üzerinde çalıştığı Windows Defender isimli anti-spyware programını kullancıların hizmetine sundu Microsoft.Programın en güzel yanlarından birisi ücretsiz oluşu.Microsof bu program ile Lavasoft’un anti-spyware programının ücretsiz indirilmesini sağlayan ve destekleyen Google’ı yakalama şansını buldu.Microsoft çıkarttığına göre bu piyasa da çekişme olacak ve biz kullancılara yazılımcılar daha iyi güvenlikprogramı çıkartacaktır.Ayrıca Windows Defender ocak ayında çıkcak olan Microsoft’un baş belası haline gelen ancak çıktığında gözbebeği olacak Windows Vista işletim sistemi ile de uyumlu.

Programın sahte Windows sürümlerinde bir etkisi şimdilik yok.Windows XP SP1 veya Sp2 ile çalışabiliyor.Şimdilik sadece ingilice, Çince ve Japonca dilleri bulunan programın boyutu ise sadece 4.9 MB.Programı indirmek için aşağıdaki linke tıklamanız yeterli olacaktır.Dediğim gibi şimdilik korsana karşı bir durumu yok programın ancak bu olmayacağı anlamına da gelmiyor.

Programa Işınlan

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

1 comments

Bir cevap yazın

*