Dünya’nın bir numaralı yazılım şirketi Microsoft gelecek sene çıkartacağı yeni nesil işletim sistemi diye adlandırdığı ve bana göre şirketin geleceğini belirleyecek adımlardan birisi olan Windows Vista için harıl harıl çalışıyor.ilk önce alfa sürümü ardından beta sürümünü yayınlamıştı.Belki daha önceki işletim sistemlerine bu kadar önem vermemişti Microsoft.Şimdi de güvenlik açıklarının giderilmesi için birçok ünlü hacker ile işbirliğine karar vermiş.Aslında en iyisini de etmiş.Çünkü bir bilgisayarın arka kapılarını ancak hackerlar görebilir.Ve yine hackerlar ona göre çözüm üretebilirler.Microsoft son zamanlarda ilk defa gözüme girdi bu hareketi ile.Artık birçok kişi veya kurum ile de işbirliği yapacağının sinyallerini verdi bu hareketi ile.Gelse ben de geri çevirmezdim ama neyse :D.Gelmediler bi dahaki sefere inşallah :).

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

1 comments

Hocam aslında güzel bir açıdan bakmış Microsoft bu olaya.Her işin bir ehli var.Güvenliğin ehli de hackerlar olduğuna göre…Microsoft güzel ve akıllı bir adım atmış dediğin gibi.

Bir cevap yazın

*