İnternette en çok korktuğumuz olaylardan birisi spam dediğimiz işe yaramaz ve rahatsız edici nesnelerdir. Bir zamanlar e-posta adreslerini hemen tarayıp bünyesine alan spam robotlarına karşı alınan tedbirlerden birisi e-posta adreslerini “@” işareti yerine [at] gibi farklı işaretlerle temsil etmek oldu. Sonrasında e-postaları resim formatında yayınlayarak ikinci tedbir yöntemini görmüş olduk.

Hide TXT servisi de herhangi bir metni aynı yukarıdaki mantıkla resim formatına çevirerek bizlere sunuyor. Arkaplan seçeneği, yazı büyüklüğü seçeneği, yazı rengi, yazı karakteri gibi nitelikleri kendimiz belirleyebiliyoruz.

Hide TXT‘i kullanım da oldukça basit. Servise girince metin kutucuğuna istediğimiz yazıyı yazıyoruz. Ardından biçimlendirmeyi yapıp “hide text” butonuna basıyoruz. Bir sonraki ekranda resim önizleme, resim linki ve resim kodunu karşımıza çıkarıyor.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

1 comments

Bir cevap yazın

*