Günümüzde internetten her türlü bilgiye ulaşmak mümkün. Hatta Google Maps gibi harita servisleri ile yer tespiti, adresler arası mesafe ölçme, yol haritası, navigasyon gibi işlemler de yapılabiliyor. Go-Gas da bir noktadan diğer noktaya gidiş için aradaki mesafeye göre yakıt tüketimini Google Maps alt yapısını kullanarak hesaplayan güzel bir servis.

Servis kullanımı için yapılması gereken başlangıç ve gidiş noktasını harita üzerinden seçmek. Ardından hesaplama için “start” düğmesine basıyoruz. Hesaplama işlemi harita üzerinde seçilen noktalarda kullanılan para birimine otomatik çevriliyor. Tek eksik araç modellerini seçenek olarak sunmaması ancak bunu da km başına aracın tükettiği yakıt miktarını girerek hesaplatabiliyoruz. Servisin bir güzel yanı da yakıtın litre fiyatını otomatik alması. İstersek onu da değiştirerek hesaplama işlemini yapabiliyoruz.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

4 comments

Çok ilginç ve bir o kadarda faydalı bir uygulama. Böylesi web uygulamalarına ihtiyacımız var aslında. Teşekkürler.

Harika bir uygulama.Özellikle diğer platformlarda kullanılabilirse birçok kişinin işine yarayabilir…

Ben bunu bilmiyordum cidden güzel ama mesela afyon – alanya arası yolu tam bizim gittiğimiz yol değil 🙂

Bir de site kapanmayaymış daha iyiymiş.

Bir cevap yazın

*