Hafta içinde değiştirmeyi düşündüğüm üst resmin çalışmalarına da düşünme tarihimin hemen ardından başlamıştım. Ancak Tedaş’ın gazabına uğrayan ben son aşamasına geldiğim resmi kaybettim. Tabi ilk başta çok sinirlendim. Ancak hata Tedaş’ın değil benimdi. Çünkü böyle bir ülkede yaşamama rağmen bir güç kaynağım yoktu. ilk alacağım bilgisayar donanımı da bu olay sayesinde güç kaynağı olacak. Öyle devasa birşey de değil minicik birşey. Neyse efem lafı çok uzatmayayım, nihayetinde dün akşam yaptığım çalışmalardan sonra üst resmi değiştirmeyi başardım.

Malum kış mevsimindeyiz ve popomuzu donduran soğuklarla karşı karşıyayız. Bunu içeren bir resim olmasını düşündüm. Nihayetinde tam istediğim gibi olmasa da birazcık oldu sayılır. Oturan genç ben oluyorum. Tabi nargilesiz de olmuyor 🙂 Nesnelerin beyaz olması da kardan olsa gerek. Nargileyi yapabilmek için tam dört resmi bir araya getirdim. Marpuç için sevgili Nahnu’dan destek aldım.

ilerleyen günlerde yine değiştireceğim mutlaka resmi. Bu sefer daha değişik şeyler yapmayı düşünüyorum. Illustrator ile uğraşıyorum son günlerde. Bakarsınız oradan birşeyler çıkartabilirim. Ama daha renkli daha değişik bir şeyler yapacağım kesin. Photoshop fırçaları ile bir yere kadar oluyor.

Ayrıca bilgisayarımda kullandığım Nod 32’nin 3. sürümünü koruma açısından çok beğenmemeye başladım. Sebebi de içeri virüs alması. Bir canavar kurdum az önce bilgisayarıma. Kendileri Kaspersky olarak nam salmıştır memlekette. Çok iyi koruma yapıyor ve o oranda makineyi de kasıyor 🙂 Ama sorun değil. Ayrıca birkaç gündür MacOSX’e merak sardım. Çevremde bu konuda tecrübeli insanlardan destek aldım. Sağolsunlar aydınlatıcı bilgileri verdiler. Şu anda indirme aşamasındayım. indirip kurduktan sonra serüvenimi yine buradan paylaşacığım hiç kuşkunuz olmasın.

Bugün Pazar. Ama sıradan bir Pazar günü değil. Bugün değerli arkadaşım Hakan Demiray‘ın (DMRY) doğumgünü.  Kendisine iyi ki doğdun dileklerimi iletirken yazıma da son veriyorum.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

3 comments

Yeni üst resim de her zamanki gibi hoş olmuş Hamdi, eline sağlık 😉

Bu arada doğumgünü tebrik mesajın için teşekkürler 😀 Ama doğumgünü yine yalan oldu. Yarınki sınava çalışacağım tüm gün inşallah 😀

Resim güzel olmuş. Nargile ve kış 😀
Ayrıca anti-virüs seçimini iyi yapmışsın 🙂

Bir cevap yazın

*