Ne zaman cihazın başına oturup bloguma birşeyler yazmaya başlasam babam arkadan ses edip iş veriyor. Kendisine nasıl denk getirdiğini sorsam mı diye düşünüyorum.  Neyse ki şimdi kendisinin yakınlarımda olmadığı bir anı bulup kendimden bir haber vereyim, hayatta olduğumu bildireyim dedim. Gerçi zaten Friend Feed‘de gün içinde kendimden ara ara haberdar ediyorum.

Bugün göz doktoruna gidip 23 bin bakımı yaptırdım gözlere. Gayet uygun seviyelerde kalmış göz numaralarım, ilerleme yok. Bu benim için sevindirici çünkü ilerlemesi korkusu içimdeydi.

Şu günlerde en büyük problemim trafik. Şöyle ki bu hafta pazartesi günü neredeyse tüm günüm yolda geçti ve kırmızı ışık kalkışlarında önümdeki araçlar ayrı yerlerde tam 6 defa stop durumuna maruz kaldı sürücülerinin yüzünden. Haliyle trafik kitlendi, zaten o günüm bir facianın eşiğiydi. Kavşaklarda ya da virajlarda benim bildiğim biraz geniş girilir ki burda tam tersi olaylar yaşanıyor. Hayır bir de hatayı ben yapmışcasına acayip bakışlar altında kalıyorum. Bir diğeri de Alanya’da iskele bölgesinin girişine yapılan gişeler. Gişeler öyle akıllıca yapılmış ki yaz aylarında trafik yoğunluğunu gidermek için. Şöyle ki; yaz aylarında araçlar için en işlek yerlerden biridir bu bölge ve belli saatlerde trafik sıkışıktır. Belediye de bu sıkışıklığı gidermek, hangi zihniyette düşünüyorsa artık gereksiz araçların oraya girmeyeceği tahmin edilmiş 🙂 Gişelerden önce yaklaşık aracınızla 15 dakikada geçtiğiniz bölgeyi gişelerden sonra 1 saate yakın bir zamanda geçebiliyorsunuz. Ha bir de gişedeki herifler çok saygısız, kendilerine çeki düzen vermeleri gerekir.

Sıcaklar bu sene geçen senekilere göre pek öyle sağlı sollu bastırmadı. O yüzden geceleri klima çalıştırmadan serince yatabiliyor, sabah kalktığımda bacaklarımın ağrısını başımda çekmiyorum.

Kurtlar Vadisi de Star Tv’ye geçmiş yeni sezon için. Bu Aydın Doğan hep benim düşüncelerimi yapıyor. E tabi para var huzur var adamda o yapmasın da ben mi yapayım. Gerçi Pana film ile görüşmüştüm gelin her perşembe blogda oynatalım iyi hasılat kaldırırız diye de yapımcılarla anlaşamadık 😛 Sağlık olsun nasıl olsa birgün gelecek kendileri yalvaracak. Kurtlar Vadisi demişken geçenlerde Necati Şaşmaz Friend Feed’e gelmişti. Böyle alaturka sözler filan. Bilmiyorum kendisi miydi yoksa feyk miydi ama bence hiç gerek yoktu. Bugün de Cem Uzan eklemiş beni, hortumlayalım diyor 😀

Ana haber bültenlerini artık izlemiyoruz ailecek. Çok acitasyon yapıyorlar, dokunduruyorlar. Onun yerine babamın 7/24 ekonomi haberi izlemesine izin veriyor kendim de geceleri belgesellerle dans ediyorum.

Ben de akşamları belli bir vakitten sonra dışarıya akıyorum. Nargilenin son günlerini değerlendiriyorum. Tayyipçim o kadar yasak dururken gelmiş nargile mekanlarının kapanması kararını vermiş. Neymiş de sağlık yönünden şöyleymiş böyleymiş. Valla aslında bu ülkede şu anda sağlık sınırlarını zorlayan o kadar şey dururken bu hamle biraz acayip oldu. Gece bir vakte kadar oturuyor nargile içiyorum. Turist dişicanlara “bacı” olarak bakıyorum. Ama öylelerini de görüyorum ki bir kutu Efes’e nefes verir cinsten.

Önceleri Cengiz Kurtoğlu dinlediğimi buralarda ifşa etmiştim. 07 Gençlik olarak abimiz Sinan Özen’i de dinlememek ayıp olur. Ancak aileden gelen Ümit Besen istekleri çok şaşırtıcı oldu. Çok çılgın bir aileye sahibim.

“Ney” ile güzel şeyler paylaşıyorum. Son dört gündür biraz arabesk takılıyor, eserlerin notalarını filan çıkarıyorum. Sonra vakit buldukça üflüyorum. Türk Sanat Müziği de es geçilmiyor tabi. Çok güzel eserler var icra ediyorum azar azar. Kafa dinliyorum “Ney” ile beraberken, iyi geliyor bana.

Bir de gönderme yaparak yazımızı bitirelim. Arabanın kornasına basmayıp ıslık çalarak öndeki aracı uyarmak ne kadar ilginç ise DVD okuyucunun rayını da düğmeye basarak değil de elimiz ile ittirip kapatmak onu geçtim DVD okuyucunun kısa süreliğine başının dönmesine sebebiyet vermek o mertebededir.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

2 comments

Bir cevap yazın

*