Beş yıllık uzun ve yorucu bir dönemin ardından Internet Explorer sancıları ile dünyaya merhaba dedi.Özellikle Firefox çıktıktan sonra gücünü kaybetti.Yenilikçi bir çizgi izleyemedi.Güvenlik açıkları verdi.CSS2’yi tam destekleyemedi.Böyle böyle derken sorunlar birikti kaldı ve eski gücünü bir hayli yitirdi Explorer bu beş yıllık periyotta.Tabi bunlarda Microsoft cephesine yapılan baskıların da etkisi var.Tüm bu olumsuzluklara karşın Explorer 7. sürümü ile internet kullanıcıları ile tanışmaya başladı.Internet Explorer 7 şimdilik sadece ingilizce sürümü kullanılabilir durumda.Önümüzdeki hafta Arapça, Almanca, Fince, Fransızca, Japonca sürümleri de çıkacak.Türkçe sürüm için ise birazcık daha bekleyeceğiz.Windows XP SP2 veya WinServer 2003 Sp1 işletim sistemleri altında çalışabiliyor.

Tarayıcının yeni özellikleri daha güvenli bir sörf imkanı sağlıyor.ilk gözümüze çarpan yeniliklerden birisi de sekmeli tarayıcı sisteminde olması.RSS desteği de ekstrası oluyor.Tüm bunlara ek olarak da CSS2 ve yeni web standartları ile uyumlu olması.Aslında tüm bunlar Firefox’da uzun zamandır mevcuttu.Yani yenilikçi bir görünüme yine girememiş.

Birkaç hafta içinde güncelleme paketi olarak sunulacak Internet Explorer 7’yi bilgisayarınıza kurmak için aşağıdaki linke tıklayın.

Işınlan Bakalım

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

6 comments

bildiğim kadarı ile orjinal olmayan wndowslarda kurlmuyor eğer windosunuz korsansa ve kurmak istiyosanız sitemden iletişime geçin 🙂 ancak gördüğümüz özellikler yenilikçi şeyler değil çoğu firefox’ta var tek gördüğüm yenilik böyle sitelerin hepsini katolog gib önünze srebilmesi oldu onu firefox 2’de yaparlar inşallah 😀

simdiden acıgı cıktı ie 7 nin 🙂 secunia mi oyle bi guvenlık firmasi ne 1 acık bulmus 🙂

Microsoft ie7 nin daha güvenli oLduğunu söyLedi ama :)Hemen karzimasını çiziverdiLer 😛 iE7 ‘DE uRL atLama Güvenlik açığı buLundu .. Bu açıktanda ie7 ile Download yapan kişiler etkiLenmekte.. Hacker abiLerimizde bu açığı genelde serverLara dökümanter yüklemek için kuLLanıyorLar. Buda HackerLarın serverLar üzerinde saLdırı KodLarını çaLıştırabiLmeLerini sağLıor.. Bu Kadar açığı oLan ie7 di Çöpe atıLdı biLe Bence 🙂 Ayrıca Pishing gibi 1 sene önCe çıkmış Hack yöntemine karşı önLemin daha şimDi aLınması bile bu Konuda yavaş oLduğunu gösterior..

Zaten geçen gün okudum kaçak lisanslı windows kullananların sistem dosyalarını siliyoırve Windows un çömkmesine neden oluyormuş 😀

Bir cevap yazın

*