İşletmeler için sosyal ağ kullanımı ile ilgili yazı dizisinin son kısmı ile tekrar birlikteyiz. Bu yazıma kadar Facebook’un doğru kullanımına, doğru reklam yatırımlarına ve sosyal medyanın işletmeler için nasıl bir güç haline gelebileceğine değinmiştim. Bu yazımda da bu kadar sosyal ağı yönetebileceğimiz, içerikleri hazırlarken işlerimizi kolaylaştıracak birkaç araca değineceğim.

social-networks-masthead

Hootsuite

Facebook, Google+, Twitter, Linkedin, Foursquare, MySpace, WordPress ve Mixi hesaplarımızı yönetebileceğimiz mükemmel bir servisten bahsediyorum aslında. Birden fazla sosyal ağ hesabını da kontrol edebildiğimiz servis kısmen ücretsiz. Hepsini tek ekranda, istediğimiz esneklikte görebildiğimiz, içerik ekleyebildiğimiz Hootsuite aynı zamanda istatistik paneline de sahip. Eğer sosyal ağ hesaplarınızı kontrol etmek istiyorsanız ve onca işinizin arasında hepsine tek tek ulaşmak zorunda kalmak istemiyorsanız bu yükü sizin yerinize üstlenebilir.

Tweetdeck

Aynı Hootsuite gibi birkaç hesabı yönetileceğimiz bir masaüstü uygulaması olan Tweetdeck oldukça güzel ve kullanışlı bir arayüze sahip. Hesap sınırlaması olmadan Facebook ve Twitter hesaplarının kontrolünü sağlayabiliyoruz.

Pages Manager

Facebook’un mobil sayfa yöneticisi uygulamasının Android sürümü. Üyelere ulaşma, mesajlaşma ve içerik ekleme özelliklerini yanında getiriyor. Aynı uygulamanın iOS cihazlar için çıkarılmış sürümüne ise buradan ulaşabiliyoruz.

Autre Planéte Social Media Image Maker

Sosyal ağlar için kapak, profil veya içerik resmi hazırlayabilen güzel bir servis.  Detalı açıklamasına başlıktaki linkten ulaşabilirsiniz

Foursquare Business

İşletmeniz için Foursquare hizmeti olup istatistiklere ve diğer trafik verilerine ulaşmayı mümkün kılıyor. Ayrıca bu hizmetin mobil kullanıcılar için Android uygulaması da bulunuyor.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

1 comments

Bir cevap yazın

*