Sabah kalktınız ve boğazınıza şiş sokulmuşcasına acıyor. Bu durumda birkaç yöntem yapılır. Birincisi pastil emerek acıyı en aza indirmek, diğeri sıcak su, çay vb. sıvıları almak bir de böyle boğazlanıyor gibi lavaboda böğürmek :D. Tabi ki son yöntem oldukça kaba bir davranışı temsil ediyor ancak böyle yapanlar vardır mutlaka. Hatta dün bi babacan gördüm adam yolda yürürken yere sümkürüp içini boşalttı (ıyy). Böyle babacanları kınamaktan başka yapılacak birşey yok. Neyse konuyu dağıtmayalım sabah kalktığımda eğer boğazım ağrıyorsa portakal aromalı pastil ilk tercihimdir. Çocukluğumdan beri severim böyle şeker tipli ilaçları. Benim zaman-ı evvelde yemek yeme problemim vardı. Yani eskiden böyle her saat çalışan bir değirmen gibi değildim, çok az yerdim. Onun için bol bol vitamin haplarından alırdım ve işte o haplar çok hoşuma giderdi. Jelibon gibiydi tatları. Bir de şuruplar olurdu. Öksürük şuruplarından bahsetmiyorum onların alayı acı :(. O tarif ettiğim şuruların tadı da bir güzel olurdu ki sormayın. Şişeyi dikmek isterdim hep ama annemin karşı çıkması ile bu olay içimde hep ukte kalmıştır. Hazır ilaçlardan açıldı konu devam edelim ablamın da bir ağrı kesici hapı var. Geçen hafta tatmıştım :D. O da vitamin hapları gibi çok lezizdi. Hmm acaba zat-ı alleri bu yazıyı okuduktan sonra bir daha istesem verir mi :D? Şimdi bu ilaç mevzusuna nerden girdik hepiniz merak ediyorsunuzdur. Boğazım çok acayip acıyor. Sesimde herhangibir problem yok maşallah, mehter takımının tamamı bağırsa öyle ses çıkmaz :D. Bu aralar grip salgını almış başını gidiyor ve son kurban ben olabilirdim. Ancak daha önce de bahsettiğim gibi ben hastalıkların virüslerini terbiye ettim ve her cuma namaza götürüyorum onları :D. Evet, sabah sabah bu kadar muhabbet yeter. Daha kalmayı isterdim elbette ancak yapılmayı bekleyen işler var. Ha az kalsın unutuyordum evlere temizliğe de gideceğim bundan sonra. Şu geride bıraktığımız hafta içinde anladım ki çok iyi temizlik yapıyorum :D. Neyse vaktim doldu kendinize iyi bakın, dışarı çıkarken üstünüze başınıza transparan şeyler yerine adam gibi soğuk ile mücadele edebilecek şeyler giyin.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

9 comments

Sabah sabah güldürdün yine beni, Allah da seni güldürsün 😉

Geçmiş olsun hamdi. Ben neden üşüttüğünü biliyorum. Bu havada annen seni çalıştırmış da terleyip üşütmüşsün.
Neden sizden yardım alıyorlar ki bütün gün evde, işleri tv ve dedikodu! Kendileri yapsınlar işleriniiiiiii

@joomlayer evet evet doğru söyledin. işte beni anlayabilen birisi :D. Anlayışın için teşekkürler 😉
@Gürkan abi iç iç birşey olmaz. Bak grip olma kardeşim, ablam, babam hep grip. Salgın var valla düşüverirsin pat diye 😀

ilaç ‘da ne oluyor

Güneş Girmeyen eve Doktor girer
( Dünya )

Yani güneşte daha çok vakit geçir. Güneş yönünden şanslı bir memleket Alanya bunu değerlendir

hamdi her şeyi mide ile bağlantılı yaptığından, hastalığı ve jelibon tadında vitaminleri kasdetmiş işte. aç kalırsa günlüğünü de yiyecek tahminimce. ona yorum yerine, tatlı falan mı göndersek acaba 😀

olaylarıı nasıldaa yemekk olayınaa bağlıyorsunn hemen şaşıyorumm sanaa yaww…büyük başarı buu 😀 😀 😀 hiçç sevmemm ilaçlarııı ezelden beri jelibonn gibii de olsalarr..

geçmişşş olsunn genççç 😀 😀 😀 az dolaşş alanyaa sokaklarındaa yaww..hasta olursann kim bakacakk günlüğee???
sevgilerr..

Bir cevap yazın

*