Uzun süredir beklediğimiz Pardus 2007 dün öğle saatlerinde yayınlandı. Hemen belirtmek istiyorum Alanya’da ikamet eden ve kotalı ADSL kullanan, Pardus 2007’yi denemek isteyen ancak bunu kota sıkıntısından dolayı erteleyen arkadaşlar Yiğit veya bana ulaştıkları takdirde getireceğiniz boş cdlere Pardus 2007’yi ücretsiz olarak çekeceğiz. iletişim bölümünden bizimle irtibat kurabilirsiniz (Lütfen MSN adresi istemeyiniz). Pardus 2007 kurulum olarak gerçekten oldukça basit ve hızlı. Windows’dan daha kolay bir kurulumu var. Açılma hızı oldukça yüksek. Donanımları tanıma konusunda yine başarılı.

Şu anda gözüme çarpan en belirgin özellik Java’nın entegre edilmiş olması. Onun dışında Firefox2 de pakete entegre edilmiş durumda. Daha detaylı anlatımı birkaç sonra yapacağım. Pardus ekibini başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ediyoruz.

Pardus 2007 kurulan CD’yi indirmek için tıklayın

Pardus 2007 kurulum rehberi için buraya tıklayın

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

4 comments

Yapılan her yeni iş iyidir.Sürekli olsun yeter ;

Taşı delen, suyun kuvveti değil, damlaların sürekliliğidir.
( BREZiLYA )

Doğru değilmi ?

Ben daha indirmedim. Aslında partition ‘larda sorun var tekrar yaratmam lazım ondan üşendim :=) işin açıkçası ben pardusun betalarını pekde beğenmemiştim çünkü çok yetersizdi. Bu gece indiririm ama yinede bir ubuntunun vereceği rahatlığı ve gelişmişliği verebileceğini pek sanmıyorum. Yinede yerli malı yurdun malı mantığıyla hareket edelim.
Ayrıca bir söz de; azimla zıç*n mermeri delermiş diyorum 🙂

Bir cevap yazın

*