internet hızının artması ile beraber son dönemlerde internet üzerinde dosya alışverişi ve veri saklama furyası başlamıştı.Rapidshare, Megaupload gibi sitelerin yanında Türk paylaşım sitemiz HemenPaylas da internetteki yerini almıştı.Kısa dönem içinde rağbet görerek benim olduğu gibi birçok kişinin gönlünde taht kurmuştu.Gerek yükleme hızı, gerek dosya indirme hızı ve kolaylığı ile dört dörtlük bir dosya paylaşım merkezi haline gelmişti.Ancak HemenPaylas 20 Ekim’de yayın hayatına son veriyor.Yasal olmayan dosyların paylaşımına izin verilmesi gibi çok saçma bir sebepten dolayı…Halbuki milyonlarca dosyayı kontrol etmek mümkün değil ve bu tamamen yükleyen kişinin sorumluluğunda olması gerekir.Acaba bu tür konularda ahkam kesenlerin gücü Rapidshare’ye yetmiyor da HemenPaylas‘a mı yetiyor?

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

2 comments

aynen dediğin gibi kardeşim güçleri rapid’e yetmiyor ancak tr’de başlatılmış ve dünyaya yayılmış yararlı siteleri kapatıyorlar…

Bir cevap yazın

*