HDR resimler son günlerde bir moda haline geldi. HDR yani High Dynamic Range’in teknik kısmına çok girmek istemiyorum çünkü bunun açıklaması şurada fevkalâde yapılmış. ilerleyen günlerde HDR fotoğrafların nasıl edinildiğine göz atacağız ama şimdilik Antalya ile ilgili derlediğim birkaç HDR fotoğrafa birlikte bakalım.

Resimlerin orjinallerine üstüne tıklayarak erişebilirsiniz. Resimler kesinlikle kendime ait değildir, sadece alıntı mahiyetindedir.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

9 comments

HDR fotoğraflara benim de ilgim var. Çünkü görsel bir şölen sunuyorlar bence. En baştaki fotoğraf ile şelalenin altındaki deniz manzaralı fotoğraf çok güzel görünüyor.

ilk fotograf ve sondan ikinci olan çok güzel… Bir akış varmış gibi hissettiriyor. HDR tekniğinin nasıl uygulandığını merak ettim açıkçası.

süper olmuş bence tebrikler. Deniz manzaralıyı masaüstüme arka plan yaptım:)

🙂 Hight Dynamic Range şeklinde yaptıgın tanımlamada tuhafıma gitti gerçekten , yanlış anlama ama hight kısmını high şeklinde düzeltirsen daha iyi olur.

sende hata aramıyorum yanlıs anlama sadece gıcık oldum t’nin orada durmasına

Bir Antalyalı olarak tek kelime ile harika. Bu saate kötü oldum vallaha. Çok özledim toprağımı biliyorum bir gün gelecek ve ben geri döneceğim şehrime.

Bir cevap yazın

*