Hayata kaldığımız yerden devam ediyoruz. Akşam Gürkan’ın temasını teslim etmek için muteşem bir performans sergilediğim için kendime bi ara kıyak geçeceğim. Tema ile ilgili yazıyı ilerleyen saatlerde gireceğim yine buraya. Akşam ilker Abi’nin telefon sesinden duyduğum Müslüm Gürses ve Sezen Aksu’nun birlikte söylediği Sebahat Abla isimli parça ile geçirdim uzunca bir vaktimi. Aslında Müslüm Gürses’i pek değil hiç dinlemem, hele Coca Cola reklamında “bırrrr” diye kendinden geçtikten sonra asla. Ancak bahsettiğim şarkı çok hoş.

Şarkıya geçmeden önce koskocaman çiçek saksınını (beton olanından) altına alıp arabasını hareket ettiremeyen ve inatla gaza basmaya devam eden ablalar var piyasada. Dün öğle yemeğine giderken ablanın biri bizim apartman girişindeki betondan yapılmış çiçekliğin üstüne çıkmış. Sonra da camdan kafasını çıkartıp etrafdan geçenlere “neyin üzerinde duruyorum” demesi evlere şenlik bir görüntü verdi. Bir de saksının üzerine çıktığını öğrenince çığlık atması çekirdek çıtlatılası komedi filmleri gibiydi. Değişik bir atraksiyon oldu 😀

Google’dan elde ettiğim reklam geliri ile 2.5″‘lik harici bir sabit disk almayı planlıyorum. Araştırmalarına da şimdiden başladım. Dizayn ve performans olarak aklımdan Philips’in 120 GB kapasitede olanı geçiyor. Ha hazır aklıma gelmişken Teknoseyir’den tanıdığımız Hasan Abimiz kendisine yeni bir laptop almış. Benden duymuş olmayın ama markası da SONY 😀 Yeni teknolojik eylemleri sanırım ondan yapacak artık.

Neyse efem bugün yapılacak çok iş var. Bana yavaş yavaş müsade. Sizi şimdi Müslüm Gürses, Sezen Aksu düetinde Sebahat Abla ile başbaşa bırakıyorum.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

1 comments

Bir cevap yazın

*