Sayı olarak 41’e kadar geldiğimiz haber turumuza son noktayı koyuyorum. Bunun çok çeşitli nedenleri var. Bazı arkadaşlar tarafından yanlış anlaşılmak, şu anda aynı olayın birçok blogda yapılıyor olması ve son haftalardaki olumsuz eleştirilerin bunda büyük etkisi var. Peki bundan sonra ne yapacağız? Aldığım notlardan, paylaşmak istediğim adreslerden sizleri nasıl haberdar edeceğim?

Biliyorsunuz yeni tema çalışmalarına başladım. Çizimine de ufaktan başladım. Bir süre sonra çizimini tamamlayıp kodlamasını yapacağım inşallah. Bu temamda kullanmak istediğim iki tane yeni servis mevcut. Bunlardan birisi Google Notebook diğeri ise Del.icio.us olacak. Haber turları yerine Google Notebook’a aldığım adresleri ve notları, ayrıca Del.ici.us’da imlediğim siteleri burada göstereceğim.

Belki aklımdaki düşünceleri uygulamaya koyabilirsem Google Reader’daki paylaşımlı içerikleri de buradan yayınlayabilirim. Tabi bu sonraki aşama. Temadan da laf açılmışken grafiker arkadaşların yardımına ihtiyacım var. Site iletişimden olsun, burdaki yorumlardan olsun benimle irtibata geçebilirlerse çok müteşekkir olacağım.

Yeniliklerle kısa zamanda daha güzel bir biçimde karşınıza çıkacağım inşallah.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

9 comments

Merhaba, ne zamandı hatırlamıyorum ama ilk yazınızı google da box.net ile ilgili bir şey ararken bulmuş ve okumuştum. O günden sonra birkaç yazınızı daha okudum, hmm güzel beğeniyordum yazılarınızı. Ama sonradan eski form ve yazı stilinizi değiştirdiniz, belki farkında değildiniz ama yazılarınız eskisi gibi değildi. Şimdi haber turlarına son vermenize gerçekten sevindim. Bırakın sıkıcı haberleri yazacak birileri mutlaka vardır 🙂 Siz yine eskisi gibi yazın. Bu arada bunları bu blogun halka açık olmasından güç alarak yazıyorum. “eeeh eytere bea”
deyip yorumu onaylamamak tatbiki sizin elinizde 🙂

Biz senin haber turlarına alışmıştık.. Tek seferde bir çok haberi okuyabiliyorduk ne güzel.
Neyse bakalım yeni teman nasıl olacak. 🙂

Yeni tema güzel olur eminim de ben haber turunu çok seviyordum. Nostalji olarak hatırlanacak demek.

abi üzüldüm gerçekten. eleştirenler hem takip ediyor hem de laf ediyor.
sen bildiğinden şaşma bence.
bırakma bu turları 🙁

Hepinize yorumlarınız için teşekkür ederim. Düşündüğüm ve ziyaretçi açısından bakınca haber turlarının gereksiz olduğunu düşündüm. Ancak haber turlarını bırakmış olmam bundan sonra internet alemindeki yeniliklerden sizi mahrum bırakacağım anlamına gelmez. Sadece tarzını değiştiriyorum. Eklenti ve tema hazırlandığı zaman daha sık haberler ve adreslerle karşılacağız. Hem haber turundaki elde ettiğimiz bilgilerden daha fazlasına sahip olacağız hem de anlık takip imkanı olacak. Az daha sabredin az kaldı 😉

@Hakan, dediğim gibi şu Google Notebook entegrasyonunu bir sağlayayım eğer olmazsa bakıcaz 🙂

yapacaz, hepsini yapacaz 😀 yeni teman bitince haber ver sen , onu da yapalım 😀

Hamdi bırakmasaydın haber turunu iyi idi!. Yeni temanı da merak ediyorum açıkçası! kolay gelsin!

Bir cevap yazın

*