Haber gündemi yine bir hayli yoğun. ilk olarak yayın danışmanlığımı da yapan Cem’in günlüğü Ayyas Blog‘un temasını değiştirme haberi ile başlayabiliriz. N.Design Studio’nun yeni çıkarttığı oynar menülü temayı düzenledi Cem. Oldukça da hoş bir manzara çıktı ortaya, pek beğendim. Ancak temayı yazan vatandaşın artistlik yapmasından ötürü tema internet explorer 6’da kötü bir görüntü veriyordu. Onu da dün akşam saatlerinden itibaren çözmenin sevincini yaşıyor. Yeni bir tema bulana, hazırlanana kadar Cem bu temayı kullanacak. Ne diyelim hayırlı olsun 🙂

Bir tema değişikliği haberi de Katilkurbaa’dan gelecek. Aslında kendileri tema değil deri değiştirdiler. Malum kurbaa olunca hele bir de katil olunca böyle oluyor 😀 O da yine N. Design Studio’nun çıkarttığı bir başka temayı düzenlemiş. Özellikle header resmi çok güzel olmuş. Ona da hayırlı olsun diyelim.

Kendisini yazdığı güzel makalelerinden tanıdığımız değerli abimiz Fatih Hayrioğlu’nun blogu bir yaşını doldurmuş geçtiğimiz günlerde. En çok  takip günlükler arasında yer al bu sitede CSS, Web standartları ve programlama ile ilgili bilgiler verilirken arada bir de Fatih Abi’nin kendi okuduğu kitapların yorumları bulunuyor. Kendisine daha uzun ve başarılı bir yayın hayatı diliyorum.

Beşiktaş daha Önce Chealsea’nin Youtub ile anlaştığı gibi antreman görüntüleri, röportaj, eski maç görüntüleri ve bunlara benzer içeriğin yayınlanması konusunda Türkiye’nin önde gelen portallarından Mynet ile anlaşmış. ilklerin klübü olan Beşiktaş Chealsea’den sonra bunu uygulayan ikinci takım olacak ve tabi ki Türkiye’de bir ilk 🙂

Kutsal Sözlüğümüz olan “ekşisözlük” yine erişime kapatıldı. Adnan Hoca hakkındaki yazılardan ötürü mahkemeye verilen kutsal bilgi kaynağımız televizyon kanallarında anahaber bültenlerinde dahi ifşa edildi. Fakat bu kadar engele rağmen siteye yine girebiliyoruz. Tabi ki şu adresden.

Google’ın sağladığı e-mail servisi olan Gmail kullanıcıların isteklerini öğrenmek için şurada bir anket yayınlamış. Artık kişiye özel bir posta servisi halini alacak sanırsam. Bu güzel düşünce için kendilerini tebrik etmek lazım.

Video paylaşım sitesi olan Youtube’da en fazla izlenen Türk videosu sizce hangisi? Tabi ki bir dişican manken videosu. Tuba Özay’ın şuradaki videosu 24 milyon kez izlenilmiş. Onun arkasından da 3,7 milyon ile Ajdar videosu geliyor.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

7 comments

Bir Daha ki Haber Turumuzda Görüşmek Üzere Sağlıcakla Kalın
Reklamlarrr 😀

olm, şu sansürler feci canımı sıkıyor ya.. elin esrarkeşi milleti esrara özendirirken, genceik beyinleri zehirlerken bişey yok eksi sözlükte adama laf söyleyince “sus” diyorlar.. nasıl adalet bu kardeşim..

@Sırrı, oh yap bakalım reklamı 😀

@Cem, saygılar ve sevgiler bizden

@Grkn, bunu bizden çok devlet büyüklerimizin düşünmesi lazım. Ekşi sözlüğe gelinceye kadar nice forumlar varki buralarda ünlülerin feyk resimleri yayınlanıyor. Madem bunlar da kapansın

@Katilkurbaa, ne demek efem nacizane fikrimiz

@Eren, abi şu “n” harflerini çoğaltmasan ne güzel olcak 😀

Bir cevap yazın

*