Birkaç gün içinde bilgisayar dünyasında birçok gelişme var. Bunları tek başlıkta toplayıp yayınlamanın iyi olacağını düşündüm. efendim Türkiye’deki Google kullananların sayısı artmış. Türk internet kullanıcılarının %90’lık bir kısmı arama motoru olarak Google’ı kullanıyormuş. Zaten bunu tahmin edebiliyorum. Çünkü birçok tanıdığımın bilgisayarında giriş sayfası oalrak Google ayarlı. Adres çubuğuna yazılacak adresi de arama motorunu kullanarak yazıyorlar. Evet bu durumda herhalde benim sitem değil de Google’ın kullanıcı sayısının artması gayet normal :D.

ikinci haberimiz Sun’dan geliyor. Hatta haftanın belki de yılın en güzel haberlerinden birisi bu. Sun Java’yı açık hale getirdi. Yani isteyen herkes serbestçe geliştirebilecek. Bu olay ise en çok Linux cephesini etkileyecek. Linux işletim sistemlerinde bundan sonra bol bol Java teknolojisini görebileceğiz. Ne mutlu bize.

Bir diğer haberimizde ise cep telefonuna bulaşan ve şu anda Türkiye’de aktif olan bir virüs ile ilgili. CommWarrior adındaki virüs, telefondan telefona SMS ve Bluetooth yoluyla aktarılan virüslerden farklı olarak MMS ile de yayılabiliyormuş. Bulaştığı telefonun da kart ve belleğindeki bütün bilgileri siliyormu. Bunun için alabileceğiniz önlem ise anti-virüs programı barındırmanız. Bunun için telefonunuzun internet tarayıcısına “http://mobile.f-secure.com” adresini yazıp virüs programını indirebilirsiniz.

Son haberimiz ise oyun dünyasından geliyor. EA’nın ürettiği benim de aşığı oldum Fifa serisinin son oyunu Fifa 2007 bir haftada 2 milyon adet satmış.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

Bir cevap yazın

*