Bu Pazar gününü diğerlerinden oldukça farklı bir biçimde geçirdim. Önce saatin 12’sinde yaptığım kahvaltı ile başlayalım. Pazar günlerinin en güzel tarafı geç kalkmak ve kendime izin vermiş olmam. 12’den saat 2’ye kadar CSS kodu yazdım ve sonrasında maceramız başladı Eren ile birlikte. Daha önceden planladığımız gibi motorlarımızla Kale’ye çıkacaktık. Nitekim öyle de oldu; çıktık kaleye… Sakin bir yerde mola verdik ve denize karşı birkaç fotoğraf çektik yüksek surlardan. Fotoğrafları merak ettiyseniz yeri gelmişken belirteyim; artık çektiğim fotoğrafları şurada ifşa edeceğim. Dün çektiklerim de işte tam şurada. Öhöö (öksürük şeysi), tam surlarda yani şurada dururken; bizim gibi birkaç genç kişican yanımızdan geçer. Ve bir tanesi “burayı yeni yapmışlar galiba” der. Bu andan itibaren Eren ile birbirimize bakışıp gülümsemelerimiz kahkahalara dönüştü. Arkasından espriler geldi. “Tabi tabi yeni yaptılar, hatta betonu Alanya Hazır Beton döktü” gibi gülmemizi çişimizi getircek aşamaya kadar artıran laflar dolaştı ortamda. Bu arada insanın gülerken neden çişi gelir hala anlayabilmiş değilim 😀

Kale maceramızdan sonra iskeleye inip oracıkların nabzını da yokladık. Hmm pazar günü vesilesi ile her dişican bir kişican arkadaşı ile dolaşmakta ve biz bu tabloyu sadece izlemekteydik. Buradan da ayrılıp daha sonra alınmak üzere üst baş bakmaya gittik. Birkaç mağaza gezdikten sonra Burger sefasını unutmadık. Sanırım bu kısmı fazla anlatmama gerek yok. Klasik şeyler; yemek yemek 🙂 Buradan da ayrıldık ve takiben Tifanny’e geçtik. Hatırlar mısınız bilmem geçen sene bir Menekşe muhabbetimiz olmuştu. Evet Menekşe hala oradaydı üzerinden bir sene geçmesine rağmen fakat onu boşverdim. Çünkü daha niceleri vardı 😀 Tifanny müdürünü tebrik edeceğim en kısa sürede, çok hoş dişicanlar çalıştırıyorlar. Satış rakamları eminim ki dişicanlar vesilesi ile bir hayli yüksektir. Nasıl mı? Genç gelir alışveriş yapar, dişicandan hoşlanır ve sonraki günlerde o alışverişler hiç bitmeden devam eder 😀 Buradan sonra Eren ile olan birlikteliğimiz sona ermişti. Şöyle bir özetleyecek olursak benim için kıyafet bakmaya gittiğimiz her mağazadan Eren alışveriş yaparak masrafa girdi 😀 Hmm önceden anlaşmıştım o mağazalarla tabi ki. Komisyonsuz olur mu canım!

Eren’den sonra yani saat 6 civarı bizim Yiğit ile buluştum. Kola, çekirdek gibi teçhizatımızı aldıktan sonra yine kalenin yolunu tuttuk fakat bu sefer farklı bir tarafına. Daha önce ben de gitmemiştim açıkcası buraya. Çok hoşuma gitti, günbatımı mükemmel izleniyor bahsettiğim yerden. Bu Yiğit çok yer biliyor, takılmak lazım. Uzunca sohbetimizden ve çekirdek faslından sonra günü bitirmiş ve yavaş yavaş evin yolunu tutmuştuk. Hepimiz huzurlu ve mutluyduk (heh sonu pek bir uydu mühehhe)
Sonuç olarak çok güzel bir gün geçirmiş, her pazar yaptığım bazı şeyleri yapmamıştım. Hmm benim için de iyi oldu 😀 En azından bol bol güldüm, güldük. Buna bağlı olarak doğru orantılı şekilde çişimiz geldi 😀 Yahu bir bilen yok mudur; insan gülünce neden çişi gelir? Biri bana anlatsın 😀 Neyse efem bir sonraki yazıda buluşmak ümidi ile pai&mucks(öpme ve hoşçakal şeysi)

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

7 comments

Takıl bana hayatını yaşa… Coca Cola 😛
Ben sana öteki bildiğim yeri göstereyim de ağzın açık kalsın.. seni kalenin surlarından kalenin tepesine çıkartacam 😀

ne güzell şahane bir pazar günü geçirmişsinn..işte alanyada olmanın faydasıı..ankarada yokkii böyle güzell yerler 😀 😀 bay yaman eski mutlu günlere dönüyor zandımcaa..hepimiiznn gözüü aydınn..
sevgilerr şekerr..

ahah, sen aradın beni bende o sırada izmit körfez manzarası izliyordum 🙂 her ne kadar dün gece 23:00 ‘a kdr yollarda geçmiş olsada haftasonum bay baya verimli geçti.. sonradan aradım seni 😀 meşguldun ama..

o mağazalardan komisyonun mu vardı aşşalık yaratık…. hepsini geri verecem ulan :):):)

neyse neyse en azından benim de hoşuma gitti aldıklarım üstelik dahada alacam haftaya pazarda şöyle bi sinerji yaratıp sinema yapalım oké katılmak isteyenler hamdi ile irtibata geçsin 🙂

Bir cevap yazın

*