Evden aşağı düşen düşerken işyerlerinin güneşliğinde mahsur kalan cisimlere dairdir bu yazdıklarım. Ayrıca çok sık bu olayın gerçekleşmesinden dolayı bir de isyandır. Şöyle ki; şu ana kadar birkaç çif erkek çorabı, havlu, yolluk, çok sayıda kap kacak ve birinci dereceden temizlik malzemeleri ve dün son olarak da ampül. Ampül deyip geçmeyin o kadar metrajdan düşüp kırılmaması bir mucizedir. Bu tür maddeleri güneşlikten almak için şimdiye kadar birçok düzeneği denemiş biri olarak kendimi konuda uzman saymaktayım. Birkaç tavsiyem de var.

Uzun bir çıta ve ucuna çakılmış çivi yardımı ile alma çabaları yetersiz bir uğraştır. Ardından bir ipin ucuna ağırlık bağlayıp ağırlığa da koli bandını ters olarak yapıştırmak ve ileri geri hareketlerle cismin yapışmasını beklemek de boş bir uğraş olarak tarihe geçmiştir.

Yıllardır bu işi yapan birisi olarak en taktir ettiğim yöntem oltalardır. Evet, misinenin ucundaki kancaya şimdiye kadar düşüp de geçmeyen birşey görmedim. Tabi yolluk ve buna benzer ağır cisimler misineyi kıracağı için biraz daha sağlam bir ipin ucuna kancayı yerleştirmek akıllıca bir iştir.

Aynı kaderi paylaştığım tüm yoldaşlara bu yöntemi denemelerini söyler bir sonraki yazıda görüşme dileklerimi sunarım efem.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

1 comments

çok güldüm bu yazıya daha dün elimden silkelerken masa örtüsünü düşürdüm de tabii arkasından da bir yığın söylenme sanırım bir şeyler düşürenlerde ben gibi söyleniyorlardır güzel bir paylaşım teşekkürler

Bir cevap yazın

*