Baş tacımız, arama motorumuz Google alkışları hak eden örnek bir servise daha doğrusu kampanyaya imza attı.Google, dünya çapında okuma ve yazmanın yaygınlaştırılması için kampanya başlattı.Ve kampanya ile ilgili bir de web sitesi kurmuş.Sitede okuma ve yazmanın yaygınlaştırılması, eğitim ile ilgilenen herkes yayarlanabilecek.içinde kampanyanın yürütülmesi ile ilgili bilgiler, materyaller ve bu kampanya hakkındaki bilgiler yer alıyor.Bloglar, kitaplar, eğitimciler, organizatörler ve dahası bu sitede mevcut.Ayrıca bu güzel kampanyayı UNESCO ve LitCam destekliyorlar.Google cephesinde bunlar yaşanırken bir de Türkiye’ye göz atalım.Yazının devamını mutlaka okuyun!!!

Birkaç gün önce Hakan’ın günlüğün de “Van’dan Bir Yardım Çağrısı” başlıklı yazıyı okumuştum. Yazıda bir köy öğretmeninin yardım çağırısı vardı.Hiç bozmadan aktarıyorum

” ilk önce okuyacağınız bu yazıdan dolayı herkese teşekkür ediyorum.Van ili merkez ilçe Mimar Sinan ilköğretim okulu 1.sınıf öğretmeniyim. Sınıfımda 48 öğrencim var. Öğrencilerimin genelde madi durumları kötü. Sene başı olmasıyla birlikte araç gereç ve kırtasiye zorluğu çekiyoruz. Bize yardımcı olabilecek herkese teşekkür ediyorum. Cevaplarınızı bekliyorum.

ihtiyaçlarımız 1.sınıf için kitap ,kırtasiye , temizlik gereçleri .

Saygılarımla

Mehmet Sıddık ESMER
Mimar Sinan ilköğretim Okulu
VAN
Cep : 05056849604
Email: msesmer@mynet.com”

Bu yardım çağrısı hepimize yapılıyor.Sonuçta ise bu çağırıyı yapan Türk bir öğretmen.Yani kendi vatanımızdan, kendi toprağımızdan, kendi kanımızdan, kendi içimizden birisi.Ve yardımı da yine bu vatanın evlatlarına, içimizden birilerine eğitim vermek, onlara birşeyleri aşılayabilmek için istiyor.Kendimiz yapamıyorsak bile çevremizde yardım yapabilecek kişileri bu konuda bilgilendirmek bence bir zorunluluktur.Bu yazıyı da sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederim.Umarım bir nebze bizim de katkımız olmuştur.

Diğer okulların eksiklerini görebilmek için Köy Öğretmenleri‘ne tıklayınız…

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

2 comments

Merhabalar,

ilk önce eğitime yaptığınız desteklerden dolayı teşkekkür ediyorum.

Ben Serdar Akgün Ardahanın Çıldır ilçesi kenarbel köyündenim .Benim köyümüzü tanıtım için kurduğum bir sitem var . Köy öğretmenimizin Birleştirilmiş sınıflı 15 öğrencisi var. Yarınlara umutla bakan öğrencilerimin ihtiyaçlarını bana belirtmiş bende sizlerden destek istiyorum.

ilginizden dolayı teşekkür ediyorum. Cevaplarınızı sabırsızlıkla bekliyorum

Başta köy okulumuz için Bir kütüphane,Kitap kırtasiye ,bilgisayar arac ve gerecleri
Temizlik gereçleri
En çok lazım olacak ihitiyacları deney aracve gereçlerinin bulunmayışıdır.
Saygılarımla

Serdar Akgün
kenarbel köyü Çıldır Ardahan
Cep : 0536481466
MSN :kenarbelkoyu@hotmail.com

Bir cevap yazın

*