Amerikada hackerlar sahte “Google Toolbar” programı oluşturmuşlar.Size e-posta yolu ile bir davetiye geliyoe.Bir de yüklemeniz için link.Yönlendirildiğiniz sayfayı Google’ın sayfası ile ayırt etmek oldukça güç.Sonra programı yüklemek için linke tıkladığınızda bilgisayarınıza Google Toolbar değil de onun yerine trojan yüklenmiş oluyor.Amerikada bir çok kişi bu trajandan zarar görmüş.Size tavsiyem Google Toolbar ile ilgili gelen maillerdeki yönlendirmelere dikkat edin.Eğer böyle bir davet gelirse de kabul etmeyin.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

3 comments

Bu tuzağa düşecek çok insan vardır. uyarın için teşekkürler kardeş.

uyarın için sağol kardeş bu tür tuzaklara düşmek için tavsiyem lütfen girdiğiniz sitelerde adres çubuğuna bakın kesin bir farklılık vardır sayfa yapısna göre site tanımayın 😀 sokakta arkadşını mı tanıyorsunuz

merhaba

şu aralar php & mysql üzerinde çalışıyorum wptr ile de tanıştım bide şu RSS’ler…

* siteye RSS eklemesi nasıl?
* localhost’da oluşturduğum Workpress nasıl Web’e aktarılır?
* bi de en önemlisi localhosta oluşturduğum siteler; örneğin 5 dizin var bunları internette kendi PC’den nasıl yayınlarım? (dyndns ve no-ip olmaksızın) yani localhost sadece 127.0.0.1 ip nolu… Oluşturduğum her siteye ayrı birer ip ve domain nasıl verilir ve yayınlanır?

konuyla alakalı değil ama beni bilgilendirirsen bu kardeşini sevindirirsin.

Teşekkürler…

Bir cevap yazın

*